!مورد عجیب ; اخراج از تیم‌ملی به خاطر موسیقی

افشای پشت پرده اخراج بازیکن با سابقه و شناخته شده تیم ملی بسکتبال سروصدای زیادی در محافل ورزشی به راه انداخته است ......

افشای پشت پرده اخراج بازیکن با سابقه و شناخته شده تیم ملی بسکتبال سروصدای زیادی در محافل ورزشی به راه انداخته است.

به گزارش مدال به نقل از شهروند: افشای پشت پرده اخراج بازیکن با سابقه و شناخته شده تیم ملی بسکتبال سروصدای زیادی در محافل ورزشی به راه انداخته است. در چنین شرایطی هیچ کسی باور نمی کند که محمد حسن زاده به خاطر گوش دادن موزیک قبل از شروع مسابقه در رقابت های کاپ آسیا از تیم ملی اخراج شده؛ منتهی این خبر گویا واقعیت دارد. محمد حسن زاده حدود ٧ سال سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی بسکتبال را در کارنامه  خود دارد و طبق اخبار منتشر شده در رسانه ها با صلاحدید مدیر تیم های ملی بلافاصله بعد از بازگشت بسکتبالیست ها از اردوی تدارکاتی چین نامش از لیست خط خورد. این اتفاق باعث شد تا خیلی ها به دنبال پشت پرده از اتفاقاتی باشند که منجر به اخراج فوروارد تیم ملی بسکتبال شد.

واکنش فدراسیون

همان طور که پیش بینی می شد جزییات این جنجال بزرگ خیلی زود در رسانه ها بازتاب پیدا کرد. محمدرضا مشحون مدیرتیم های ملی و برادر رئیس فدراسیون بدون این که به جزییات دلیل اخراج ملی پوش باسابقه اشاره ای داشته باشد گفته است: «با هیچ کس مشکل خصوصی ندارم، چون منافعی از جهت باشگاهی یا جهات دیگر ندارم. منافع ملی و صلاح مملکت مطرح است. حسن زاده بسیار بی تعصب و بی اخلاق بار آمده است. آمار او در لیگ بسیار ضعیف بود و در چین هم ضعیف کار کرد. علاوه بر این رفتاری خارج از اخلاق ورزشی داشت که باعث شد او را از ترکیب کنار بگذاریم.»

جزيیات درگیری چه بود؟

اتهامات مطرح شده از سوی برادر محمود مشحون رئیس ٧٦ساله فدراسیون بسکتبال به حسن زاده ملی پوش تیم ملی، بی اخلاقی، بی تعصبی و عملکرد و آمار ضعیف در مسابقات چین بوده است. اما روایت دیگر و کامل تری از اتفاقات اردوی تیم ملی در رسانه ها منتشر شده که باعث شده کمپین حمایتی برای محمد حسن زاده درست شود. گفته می شود رفتار خارج از اخلاق ورزشی که مدیرتیم های ملی اعتقاد دارند حسن زاده انجام داده، گوش دادن این بسکتبالیست به موسیقی در حاشیه حرکت تیم ملی به سمت سالن مسابقه و گرم کردن پیش از آغاز آن بوده است. رضا مشحون که معتقد بوده گوش دادن به موسیقی تمرکز بازیکن را از بین می برد معتقد است این کار نشانه بی تعصبی و بی اخلاقی است، قبل از این که کاروان تیم ملی برای اعزام به محل برگزاری یکی از مسابقات سوار اتوبوس شود، هدفون را از گوش حسن زاده ملی پوش بسکتبال می کشد و او را مجبور می کند که موسیقی گوش ندهد. این رفتار تند مدیر تیم های ملی البته با واکنش حسن زاده همراه شد و مشاجره لفظی بین آنها به وجود آمد. همین درگیری درنهایت به خط خوردن این بازیکن از اردوی تیم ملی ختم شد.

همه منتظر تصمیم نهایی فدراسیون

حالا با توجه به کمپین حمایتی به وجود آمده برای ملی پوش اخراجی بسکتبال، باید دید واکنش رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی به اتفاقات رخ داده چه خواهد بود. در شرایط کنونی بازیکنان تیم ملی هم از رفتار برادر رئیس فدراسیون گلایه هایی دارند و معلوم نیست برای حل بحران عجیب و غریب به وجود آمده چه سیاستی اتخاذ خواهد شد.

 

تگ ها


اخبار روز بسکتبال