مورد عجیب ,اعزام نشدن بانوان جودو به باکو

بی اطلاعی نایب رییس بانوان جودو از علت اعزام نشدن تیم به باکو به گزارش مدال به نقل از ایسنا، ندا مطلبی از زم ......
بی اطلاعی نایب رییس بانوان جودو از علت اعزام نشدن تیم به باکو

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، ندا مطلبی از زم ...

بی اطلاعی نایب رییس بانوان جودو از علت اعزام نشدن تیم به باکو

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، ندا مطلبی از زمانیکه مسئولیت نایب رییسی بخش بانوان را برعهده گرفته خیلی در دسترس رسانه ها نبوده و پیش از آغاز بازیهای همبستگی درباره بخش بانوان پاسخگو نبود و امروز (دوشنبه) درحالی به تلفن خود پاسخ داد که دلیل حضور نداشتن بانوان در باکو را نمی دانست. نایب رییس جودوی بانوان در گفت وگو با ایسنا، درباره دلیل حضور نداشتن تیم ملی جودو بانوان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، بیان کرد: در شش وزن برای حضور در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی اعلام آمادگی کرده بودیم، اما طبق تصمیم گیری از سوی مسئولان مربوطه کمیته ملی المپیک و کسانی که در این بازی ها تصمیم گیرنده بودند سهمیه بانوان حذف شد.

او در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه از سوی کشور میزبان حذف شد، بیان کرد: اطلاعی از این موضوع ندارم و در خیلی از رشته ها سهمیه حضور کم شد، اما اطلاعی ندارم که دلیل حذف سهمیه بانوان چه بود. اجازه دهید این را از درخشان، رییس فدراسیون جویا شوم تا با قاطعیت درباره عدم حضور بانوان در این رقابت ها پاسخگو باشم. دلیل حذف سهمیه بانوان را نمی دانم! این تصمیمی بود که مسئولان کمیته المپیک گرفتند و من پرس و جو نکردم که به چه دلیلی بوده است چون درگیر تیم بزرگسالان برای قهرمانی آسیا هنگ کنگ بودم! تیر ماه نیز تیم نوجوانان و جوانان عازم رقابت های قرقیزستان خواهند شد.

مطلبی در ادامه همچنین درباره معیار انتخاب ملی پوشان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا که خرداد ماه در هنگ کنگ برگزار می شود، بیان کرد: بنا بر شناختی که از رقبا داشتیم و شانس مدال آوری که در دو وزن 52–  کیلوگرم و 70– کیلوگرم داشتیم این دو وزن را اعزام خواهیم کرد و امشب (دوشنبه) عازم رقابت های قهرمانی آسیایی هنگ کنگ خواهیم بود.

نایب رییس جودوی بانوان درباره انتخاب ملی پوشان بیان کرد: کمیته فنی تصمیم گرفته است و من دخالتی در انتخاب بازیکنان ندارم و تنها در کارهای اجرایی و کارهایی که مربوط به حیطه فعالیت من است فعالیت می کنم.

او درباره انتخاب تیم ملی نیز بیان کرد: آذر ماه سال گذشته انتخابی بزرگسالان برگزار شد. سیاست فدراسیون و درخشان بر این بود تا اردوها به صورت بومی برگزار شود تا بانوان از شهر خودشان به دلیل شرایط روحی دور نشوند.به مربیان اعلام کردیم تا در اوزانی که شانس مدال آوری بالا است بازیکنان را آماده کنند. جودو ورزشی بومی است و مربیان تیم های ملی نیز از شهرهایی مانند لرستان و همدان هستند.

دنیا آقایی  و طاهره آذرپیوند در دو وزن 52 – کیلوگرم و 70 – کیلوگرم  سه مرحله از اردو را در مشهد به همراه تیم منتخب خراسان و با هدایت تکتم بی دل برگزار کردند و امشب نیز عازم رقابت های قهرمانی آسیا خواهند شد.

مطلبی درباره حضور مربی ترکمنستانی در ایران بیان کرد: در مورد هزینه، مدت زمان حضور در ایران و حریفان تمرینی که با خود می آورد با مربی ترکمنستان به توافق رسیدیم. یکی از مشکلاتمان حریفان تمرینی است که در ایران نداریم. کارهای لازم در این زمینه  انجام شده است.