مورد عجیب سیتی در فینال؛ غیبت اسپانیایی ها

پپ گواردیولا به هیچکدام از ۴ ملی پوش اسپانیایی خود در فینال برابر چلسی میدان نداد....

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته منچسترسیتی که برای نخستین بار به فینال لیگ قهرمانان راه یافته بود، نتوانست مقابل چلسی به برتری برسد و پس از شکست ۰-۱ به نایب قهرمانی رضایت داد. تک گل بازی را کای هاورتز برای چلسی به ثمر رساند تا آبی های لندن برای دومین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

نکته جالب و البته عجیب منچسترسیتی، عدم استفاده پپ گواردیولا از ۴ بازیکن اسپانیایی این تیم بود. نه فران تورس، نه اریک گارسیا و رودری و آیمریک لاپورت حتی یک دقیقه هم فرصت حضور در میدان را پیدا نکردند. تصور می شد با توجه به نیاز سیتی به زدن گل تساوی، حداقل فران تورس وارد زمین شود اما در نهایت این اتفاق رخ نداد.  روی گل چلسی هم روبن دیاس که آفساید را پر کرده بود مقصر شماره یک لقب گرفت.

هر ۴ بازیکن اسپانیایی در فهرست ۲۴ نفره اسپانیا برای یورو ۲۰۲۰ حضور دارند و جالب اینکه لاپورت و گارسیا از سوی لوئیس انریکه سرمربی اسپانیا به سرخیو راموس ترجیح داده شده اند.

در لیگ قهرمانان فصلی که گذشت، پپ به لاپورت در ۴ بازی ۲۷۷ دقیقه میدان داد. اریک گارسیا در سه بازی ۲۰۸ دقیقه بازی کرد. رودری در ۱۰ بازی ۷۸۵ دقیقه در زمین بود و  فران تورس هم در ۶ بازی ۳۶۰ دقیقه در میدان بود و ۴ گل نیز به ثمر رساند.

تگ ها


اریک گارسیا فران تورس فوتبال جهان منچستر سیتی فوتبال