مورد عجیب , مربی اسبق تیم ملی راننده کامیون شد

مربی اسبق تیم ملی اینروزها به جای اینکه در زمین تمرین حاضر شود و شاگردانش را تمرین دهد پشت کامیون می نشیند و در جاده ها می راند! به گزارش خبر ورزشی، محمد احمدزاده که در همه رده های ملی از نوجوانان تا بزرگسالان مربی گری کرده اس ......

مربی اسبق تیم ملی اینروزها به جای اینکه در زمین تمرین حاضر شود و شاگردانش را تمرین دهد پشت کامیون می نشیند و در جاده ها می راند!

به گزارش  خبر ورزشی،  محمد احمدزاده که در همه رده های ملی از نوجوانان تا بزرگسالان مربی گری کرده است اکنون عطای فوتبال را به لقایش بخشیده و به جای مربی گری در زمین چمن رانندگی کامیون و تنهایی در جاده ها را به هیاهوی فوتبال ترجیح داده است. با محمد احمدزاده گفت وگویی به شرح زیر انجام دادیم:

* چرا فوتبال را رها کردید و راننده کامیون شدید؟

این طوری بهتر است هر چه از فوتبال دور باشی راحت تری، من یک کامیون داشتم که دست راننده بود و وقتی از شاهین بوشهر جدا شدم بیکار بودم و ترجیح دادم خودم راننده کامیون شوم.

* کار سختی نیست؟

چرا؛ رانندگی یک کار بسیار سخت و طاقت فرساست. یک کار واقعاً مردانه که شاید در کشور ما به ارزشش پی نبرده اند به هر حال کار می کنم.

* چرا مربی سابق تیم ملی باید راننده کامیون شود؟

من در تمام رده های سنی تیم ملی از نوجوانان و جوانان تا امید بزرگسالان مربی بودم، به عنوان بازیکن هم در تیم های ملی حضور داشتم. به هر آنچه که در فوتبال عشق می ورزیدم و به هرچه در فوتبال عشق آن را داشتم رسیدم البته در زمان بازیکنی کمتر به حقم رسیدم ولی در مربیگری که خیلی هم دوستش داشتم به هر چه می خواستم رسیدم.

* چرا از فوتبال گریزان شدید؟

16 سال لیگ برتر حرفه ای فوتبال ایران برگزار شده و شاید در 90 درصد این رقابت ها حضور داشتم ولی متاسفم بگویم که شرایط فرهنگی و اخلاقی حاکم بر فوتبال ایران نه تنها پیشرفتی نداشته که پسرفت هم کرده است. به همین دلیل احساس کردم که هرچه از این فوتبال دورتر شوم بهتر خواهد بود. در این فوتبال هر روز بیشتر از دیروز شاهد بی احترامی و بی حرمتی به مربیان هستیم و روی نیمکت چیزی جز فحش نمی شنویم!

* برای فصل آینده پیشنهاد مربیگری داشتید و راننده کامیون ماندید؟

بله از یک تیم لیگ دسته اولی و دو تیم لیگ دسته دومی پیشنهاد داشتم اما رانندگی کامیون را به فوتبال کنونی ترجیح دادم.

*درآمد رانندگی کامیون بیشتر است یا مربی گری فوتبال؟

این فوتبال هر چقدر درآمد هم داشته باشد ارزش این همه بی حرمتی، توهین و فحاشی را ندارد. ترجیح دادم از گود فوتبال بروم. متأسفانه تماشاگران آزادند که هر چه می خواهند به مربیان بگویند به نظرم مسئولان فوتبال باید فرهنگ این ورزش را اصلاح کنند.

* یعنی در شغل رانندگی کامیون بد و بیراه نمی شنوید؟

اینجا شرایط فرق می کند، این یک تصمیم شخصی است و تو تنها پشت فرمان کامیون می نشینی اما در فوتبال همه به خودشان اجازه می دهند که به مربی توهین کنند. فوتبال ما با تمام دنیا متفاوت شده است. لیگ برتر ما در همان سال های اول بافرهنگ تر بود اکنون هر فصل نسبت به فصل گذشته شرایط فرهنگی و اخلاقی آن بد و بدتر می شود. شاید فوتبال برای مربیانی خوب باشد که پول خیلی خوبی از آن می گیرند اما برای فردی مثل من که فقط 20 درصد از مبلغ قراردادم را می گیرم و به عالم و آدم هم بدهکار می شوم خوب نیست.

* ظاهرا مایلی کهن از دست شما دلخور بوده که گفته راننده کامیون ها هم در مورد فوتبال نظر می دهند و منظورش شما بودید؟

چه بگویم بهتر است حرفی نزنم.

* حیف نیست که یک مربی سابق تیم ملی پشت فرمان کامیون بنشیند؟

کار که عار نیست من حداقل با این کارم به جوانان کشور این پیام را می دهم که کار کردن در هر لباسی عار نیست، رانندگی کامیون، صداقت، شرافت و سلامتی دارد. با این حال من حتی به برخی از شبکه های تلویزیونی که می خواستند از من در حین رانندگی کامیون فیلم بگیرند اجازه این کار را ندادم. فوتبال را دوست دارم اما شرایط کنونی فوتبال باعث شده این شغل را انتخاب کنم.

 

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال