مورد عجیب PSG و دوناروما؛ ۹ دروازه‌بان در تیم اول!

امضای قرارداد پاری سن ژرمن با جی جی دوناروما به آن معناست که پاریسی ها اکنون ۹ دروازه بان در تیم اول خود دارند!...

به گزارش "ورزش سه"، جی جی دوناروما پس از قهرمانی در یورو ۲۰۲۰ به همراه ایتالیا که در پایان به عنوان بهترین بازیکن این رقابت ها نیز انتخاب شد، قراردادی پنج ساله با پاری سن ژرمن امضا کرد.

این دروازه بان ۲۲ ساله در پارک دو پرنس برای پوشیدن پیراهن شماره یک  PSG باید با کیلور ناواس رقابت کند و به جمع بسیار پرتعداد دروازه بان هایی اضافه می شود که مائوریسیو پوچتینو، سرمربی PSG، در اختیار دارد.

فصل گذشته کیلور ناواس انتخاب اول پاریسی ها درون دروازه بود و سرجیو ریکو، دروازه بان سابق فولام و سویا، به عنوان ذخیره او بازی می کرد.

اما PSG همچنین دو دروازه بان ۲۱ ساله به نام های مارسین بولکا و گریسون اینوسنت، همچنین دو گلر ۱۸ ساله به نام های لوکاس لاول و دنیس فرانکی نیز دارد.

الکساندر لتلیه ۳۰ ساله هم هست که به تازگی با وجود یکه تاکنون برای تیم نخست پاریسی ها رد لیگ یک به میدان نرفته، قراردادش را تمدید کرده است.

البته به احتمال زیاد به زودی ۹ دروازه‌بان پاری سن ژرمن تبدیل به  ۸ دروازه بان می شوند زیرا گفته می شود آلفونس آرئولا با قراردادی دائمی به وستهام خواهد پیوست. این دروازه بان ۲۸ ساله فصل گذشته را به صورت قرضی در فولام بازی کرد، هر چند که این تیم از لیگ برتر به دسته پایین تر سقوط کرد.

"پس از امضای قرارداد با جی جی دوناروما، PSG اکنون ۹ دروازه بان حرفه ای در تیم خود دارد."

"با جانلوییجی دوناروما، پاری سن ژرمن ۹ دروازه بان تحت قرارداد خواهد داشت. فکر می کنید PSG باید از کدام یک جدا شود؟"

پیشتر گفته می شد که ممکن است PSG دوناروما را به صورت قرضی در اختیار باشگاهی دیگر قرار دهد اما به نظر می رسد اکنون این بحث دیگر مطرح نیست. دروازه بان سابق آث میلان با به عنوان بازیکن آزاد به جمع پاریسی ها اضافه شد و پیراهن شماره ۵۰ را در باشگاه جدید خود انتخاب کرده است.

دوناروما بعد از نهایی شدن این انتقال گفت: "از حضور در این باشگاه بزرگ خوشحالم. احساس می کردم آماده این چالش جدید هستم و در اینجا به روند رو به رشد خود ادامه می دهم. من می خواهم تا آنجا که ممکن است در ترکیب پاری سن ژرمن پیروز شده و هواداران این تیم را خوشحال کنم."

تگ ها


پاری سن ژرمن آث میلان جان لوئیجی دوناروما