مورينيو: در جريان پرداخت‌های مالياتی‌ام هستم

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، ژوزه مورينيو، سرمربي پرتغالي منچستريونايتد، از طريق آژانسGestifuteبيانيه اي منتشر كرد و طي آن اعلام نمود هيچ نامه اي در مورد شكايت دادستاني مادريد مبني بر فرار مالياتي اش دريافت نكرده است ......
به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، ژوزه مورينيو، سرمربي پرتغالي منچستريونايتد، از طريق آژانسGestifuteبيانيه اي منتشر كرد و طي آن اعلام نمود هيچ نامه اي در مورد شكايت دادستاني مادريد مبني بر فرار مالياتي  اش دريافت نكرده است ...

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی، ژوزه مورينيو، سرمربي پرتغالي منچستريونايتد، از طريق آژانسGestifuteبيانيه اي منتشر كرد و طي آن اعلام نمود هيچ نامه اي در مورد شكايت دادستاني مادريد مبني بر فرار مالياتي اش دريافت نكرده است. او در عين حال تأكيد كرد به تمام پرداخت هاي مالياتي اش واقف است.

دادستاني شهر مادريد اخيراً شكايتي را عليه مورينيو ترتيب داده و دليل آن فرار او از پرداخت ماليات در سال هاي 2011 و 2012 و زماني كه او هدايت رئال مادريد را در دست داشته، است. در مجموع مورينيو به فرار مالياتي 3/304/670  يورويي متهم شده كه در هر سال حدوداً 1/6 ميليون يورو بوده.

اما آقاي خاص با اطلاع از اين خبر بيانيه اي را بدين ترتيب منتشر نمود: «ژوزه مورينيو هيچ بيانيه و نامه اي در اين خصوص دريافت نكرده. تا به امروز نه اداره ماليات و نه دادستاني تماسي با ژوزه مورينيو و مشاورانش در اين رابطه نگرفته اند.»

مورينيو از ژوئن سال 2010 تا ماه مي سال 2013 در اسپانيا زندگي مي كرد و در طول اين مدت بيش از 26 ميليون يورو ماليات پرداخت كرده (رقمي در حدود 41 درصد) و در سال 2015 نامه اي را در خصوص تغييرات قوانين مالياتي سال هاي 2011 و 2012 و توافق بر سر پرداخت ماليات سال 2013 به امضا رسانده.

مورينيو در روز 31 ماه مارس سال 2010 قرارداد كاري اش را با رئال مادريد به امضا رساند و به پايتخت اسپانيا نقل مكان كرد و از همين رو از آن زمان مشمول قوانين مالياتي اسپانيا شد.

روز 23 جولاي سال 2014 اداره ماليات اسپانيا به مورينيو اعلام كرد به بررسي درآمدهاي او در سال هاي 2010 تا 2012 مي پردازد. در روز 3 جولاي سال 2015 مورينيو پذيرفت در مورد حق پخش تصويرش، ارقامي را اعلام نكرده و با جريمه اي 14/1 ميليون يورويي روبه رو شد. بعد از آن بود كه پرونده اي براي او به خاطر پنهان كردن حق پخش تصويرش باز شد.