مورینیو به دنبال رسیدن به رکورد دشمن خود!

ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی می تواند امروز به رکورد تاریخی آنتونیو کونته دست یابد....

به گزارش "ورزش سه"، دوران شش ماهه حضور ژوزه مورینیو روی نیمکت جالوروسی قابل قبول بوده و این سرمربی پرافتخار در نیم فصل دوم در تلاش برای کسب سهمیه اروپایی خواهد بود. اما دیدار امروز رم برابر جنوا از اهمیت بالایی برای او برخوردار است و ژوزه مورینیو فرصت دارد تا به رکورد مهمی دست پیدا کند.

اولین دوره حضور ژوزه مورینیو در ایتالیا از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ رقم خورده و این سرمربی پرتغالی بعد از رقم زدن روزهایی درخشان در چلسی، دو سال را در اینتر سپری کرد. البته مورینیو دوران بسیار موفقی را در شهر میلان داشت و دو قهرمانی لیگ، یک کوپا ایتالیا و یک لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد تا اولین و آخرین سه گانه تاریخ فوتبال ایتالیا را رقم بزند.

سرمربی پرتغالی حدود یک دهه را در اسپانیا و انگلیس گذراند و سرانجام سال گذشته روی نیمکت جالوروسی به فوتبال ایتالیا بازگشت. مورینیو از ۹۹ بازی اول مربیگری خود در سری آ، ۶۱ برد، ۲۱ تساوی و ۱۷ شکست و در مجموع ۲۰۴ امتیاز کسب کرده است. اگر رم امروز جنوا را شکست دهد، مورینیو به رکورد ۶۲ برد از ۱۰۰ بازی اول رسیده و با آنتونیو کونته، سرمربی مشهور ایتالیایی و فعلی تاتنهام برابری خواهد کرد. کونته در حال حاضر رکورد بیشترین پیروزی در ۱۰۰ بازی اول خود در سری آ در دوران سه امتیازی را دارد و حالا مورینیو می تواند دقیقا کارنامه ای مشابه او به ثبت برساند. مورینیو و کونته در دوران مشترک حضور در لیگ برتر رابطه بسیار بدی با یکدیگر داشته و بارها علیه هم به تندی مصاحبه کردند.

تگ ها


آ اس رم ژوزه مورینیو آنتونیو کونته تاتنهام