مورینیو: ترکیب تاتنهام را دوست دارم/ به تیم تعصب خواهم داشت

ژوزه مورینیو سرمربی جدید تاتنهام، ضمن تاکید بر کلیدواژه تعصب، می‌گوید ترکیب بازیکنان این تیم، همان ترکیب مورد علاقه اوست...

به گزارش مدال، پس از انتصاب ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی تاتنهام، حالا او در مصاحبه‌ای در خصوص پیوستن به این تیم و ترکیب آن صحبت کرده است.

به گزارش سایت رسمی تاتنهام، مورینیو که تا فصل 23-2022 با تاتنهام قرارداد امضا کرده، گفته است:

"نمی‌توانم خوشحال‌تر از این باشم و مشتاقانه به این چالش فکر می‌کنم. قول چه چیزی را می‌توانم بدهم؟ تعصب، تعصب واقعی. تعصب برای شغلم و همچنین تعصب برای باشگاهم؛ این ویژگی در کل دوران حرفه‌ای همراه من بوده است و مشخصاً قصد دارم تمام تلاش خودم را به کار بگیرم تا شادی را برای تمامی علاقه مندان به باشگاه به ارمغان بیاورم."

وی در مورد اشتیاق خود برای کار کردن با شاگردان جدیدش گفت:

"وقتی یک سرمربی به باشگاهی می‌رود که از کادر بازیکنان آن رضایت دارد، مایه مباهات است. این اتفاق در باشگاه‌های زیادی نمی‌افتد. راستش را بگویم، اکثر اوقات پس از رفتن به تیمی، بخشی از آن را دوست داریم و به این نتیجه می‌رسیم که شرایط چندان راضی‌کننده نیست. در این وضعیت سریعاً به فکر تغییر می‌افتید، فکر این که چگونه پلی بین تفکرات خود و بازیکنان بزنید. این مورد کاملاً متفاوت است و بر حسب شرایط لحظه‌ای این حرف را نمی‌زنم، این طور نیست که این حرف‌ها را پس از انتصاب به عنوان سرمربی تاتنهام بزنم. این حرف‌ها را طی سه، چهار یا پنج سال گذشته حتی به عنوان سرمربی رقیب زدم."

او افزود:

"همیشه در مورد پتانسیل این باشگاه، کیفیت بازیکنان و در مورد اهمیت حفظ بازیکنانی که اکثر باشگاه‌های بزرگ اروپا به آن‌ها علاقه دارند صحبت کرده‌ام. واقعا این ترکیب را دوست دارم. البته که نامی را ذکر نخواهم کرد زیرا این خلاف آنچه من از یک تیم می‌خواهم است ولی کیفیت بازیکنان تیم را می‌پسندم. حتی یک سرمربی در دنیا وجود ندارد که دوست نداشته باشد به جوانان میدان بدهد و به پرورش آنان کمک کند؛ حتی یک سرمربی. مشکل اینجاست گاهی به باشگاهی می‌روید که افراد زیر دست شما در زمینه بازیکن سازی خوب کار نمی‌کنند اما وقتی سرمربی بازیکنان جوانی داشته باشد، همیشه از پرورش آنان خوشحال می‌شود. من با نگاهی به تاریخ‌مان می‌بینم که آکادمی همیشه استعدادی که تیم اصلی نیاز دارد را تأمین می‌کند. البته که من مشتاق کار کردن با این شرایط هستم."

مورینیو در مورد علاقه خود به تاتنهام هم تصریح کرد:

"بازی کردن مقابل تاتنهام در وایت هارت لین همیشه سخت اما زیبا بود؛ آنجا یکی از اماکنی بود که همیشه با تعصب و البته احترام به آن می‌رفتم. بازیکنان خوب و سبک بازی خوب چیزی است که باشگاه طی دهه گذشته بنا کرده است و به همین خاطر حتی به عنوان یک رقیب، همیشه احترام بالایی برای این باشگاه قائل بودم. من در فینال‌ها، نیمه‌نهایی‌ها و مسابقات بزرگ با شما رو به رو شدم و شاید به این خاطر احترام‌تان را نگه می‌داشتم که تصور می‌کردم روزی یکی از شما خواهم بود!"

او در نهایت در مورد زمین تمرین و ورزشگاه جدید تاتنهام گفت:

"فکر می‌کنم وقتی این ورزشگاه را «ورزشگاهی زیبا» توصیف می‌کنید، خیلی تواضع به خرج می‌دهید. باید بگویید بهترین ورزشگاه دنیا؛ این یک واقعیت است. زمین تمرین ما نظیر ندارد. شاید فقط بتوانیم آن را با برخی از زمین تمرین‌های فوتبال آمریکایی مقایسه کنیم. اصلا قابل مقایسه با فوتبال اروپا نیست و این را من می‌گویم که در بهترین جاها بوده‌ام. مقایسه کردن غیر ممکن است و ورزشگاه هم همین طور. این باید باعث افتخار همه ما شود و نه فقط این، بلکه شرایطی که باید در آن کار کنیم هم شگفت انگیز است."

با تایید تاتنهام، ژائو ساکرامنتو به عنوان کمک مربی، کارلوس لالین به عنوان بدنساز، نونو سانتوس به عنوان مربی دروازه‌بانان و ریکاردو فورموسینیو و جووانی چرا به عنوان آنالیزور در کنار مورینیو مشغول به کار می‌شوند.

اخبار مرتبط:

آمار بردهای مورینیو؛ پورتوی رویایی، سیاهچاله یونایتد

نکته عجیب؛ دستمزد مورینیو، دوبرابر پوچتینو

تگ ها


ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی تاتنهام لیگ برتر انگلیس کنفرانس خبری مورینیو فوتبال جهان فوتبال