مورینیو؛ شمشیر داموکلس روی سر شیاطین

نابودی یادگار فرگوسن؛ این سه کلمه می تواند نوعی تحقیر و البته تعریف برای هواداران شیاطین سرخ باشد ......

نابودی یادگار فرگوسن؛ این سه کلمه می تواند نوعی تحقیر و البته تعریف برای هواداران شیاطین سرخ باشد. دوران پسا فرگوسن با مویس وحشتناک شروع و با فن خال قابل قبول طی شد تا با ورود مورینیو امید در دل هوادارانی که مقابل نیش و کنایه های بندرنشینان لیورپولی قرار داشتند، زنده شود اما شرایط متفاوت پیش رفت.

مورینیو شروع بدی نداشت و توانست در همان فصل اول لیگ اروپا را از آن خود کند. این جام اگرچه یونایتدی‌ها را اقناع نمی‌کرد اما باعث شد همه چشم به آینده‌ای روشن بدوزند. مورینیو روند خوب خودش در فصل دوم را بدون کسب جام ادامه داد تا اولین زمزمه‌های اعتراضی برای کسی که علی رغم حضور در چلسی، پایگاه بسیار قوی بین هواداران یونایتد داشت در رسانه‌ها شنیده شود.

سندروم فصل سوم به طور کامل مورینیو را فرا گرفت. او که همیشه فصل سوم‌های نه چندان خوبی در تیم های تحت سرمربیگری خودش داشت نتوانست فصل نقل و انتقالات خوبی را پشت سر بگذارد. شایعات زیادی از مدیران، بابت عدم همکاری و خریدهای خوب برای مورینیو شنیده می‌شد. برخی اعتقاد داشتند گلیزرها می خواهند مورینیو خودش شیاطین سرخ را تنها بگذار تا مبلغ فسخ قراردادی پرداخت نشود. از سوی دیگر عدم حضور به موقع مارسیال و پوگبا در تمرینات پیش فصل آغازگر تخریب روابط او با رختکن تیمش بود و کار به شایعاتی چون جروبحث در زمین تمرینی تیم رسید اما نکته عجیب حمایت همه جانبه هواداران بود تا یونایتد علی رغم نتایج ضعیف ابتدای فصل، تا حدودی بتواند عقب افتادگی را جبران کند و حتی یوونتوس را در تورین شکست دهد.

حالا مورینیو مهم ترین جدال فصل را مقابل همشهری خود باخته است. شاید دیگر جنگ خیر و شر بین خوزه و پپ برای رسانه ها هم جذاب نباشد اما مورینیویی که دوست ندارد حتی در کم اهمیت‌ترین بازی‌ها هم شکست بخورد امسال به دربی کانتی باخته و به بسیاری از تیم‌هایی که روزگاری قبل از شروع فرگی تایم خود را از پیش باخته می‌دانستند، امتیاز اهدا کرده است. چالشی مهم برای هواداران یونایتد و شاید مدیران باشگاه آغاز شده است. مدیرانی که کاملا با نتایج سینوسی (عالی مقابل بزرگان، ضعیف مقابل معمولی ها) دچار سرگیجه شده اند و هوادارانی که اسم هایی چون کونته و زیدان آنها را قلقلک می‌دهد. آیا منچستریونایتد مانند تیم‌های چون لیدز یونایتد و بلکبرن به تیم‌هایی معمولی تبدیل می‌شود؟ آیا هواداران شیاطین سرخ به نسل جدید از لغت «منچستر فرگوسن» برای یادآوری خاطرات خوش استفاده می‌کنند؟

تگ ها


منچستر یونایتد فوتبال