مورینیو: مخیتاریان در آرسنال بهتر می شود

آقای خاص در نشست خبری خود پیش از رویارویی با یوول تاون در جام حذفی، شرکت کرد ......

آقای خاص در نشست خبری خود پیش از رویارویی با یوول تاون در جام حذفی، شرکت کرد.

ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد در نشست خبری امروز خود پیرامون مطالب مهمی حرف زد. از او در مورد مخیتاریان، جایگاه سانچز در تیم، شایعه جذب کریستیانو رونالدو و... پرسش شد و او به همه این موارد پاسخ داد.

گفته های مورینیو را به نقل از اسکای می خوانید.

پیش بینی در مورد عملکرد مخیتاریان در آرسنال

به نظرم مخی حتی از دوران حضورش در کنار ما هم بهتر خواهد شد. چرا؟ چون حالا یک سال و نیم تجربه حضور در انگلستان و لیگ برتر را کسب کرده است. او با محیط سازگار شده است. با توجه به سبک بازی آرسنال و فلسفه آن تیم، این انتقال برای همه خوب است. به همین خاطر برای مخیتاریان خیلی خوشحال هستم. آیا او می توانست با ما بهتر کار کند؟ آیا من می توانستم از استعداد او بیشتر بهره ببرم؟ شاید. آیا او می توانست برای سازگاری در تیم ما کمی بیشتر تلاش کند؟ شاید. ولی من حسرت نمی خورم. او در تاریخ ما جا دارد و کار های مهمی برای ما انجام داده. پس همه حس خوبی دارند. این انتقال بین دو رقیب از کشوری مشابه است که باید بیشتر رخ دهد.

اعتماد به جوانان در کنار تکیه به تجارب بازیکنان بزرگ 

ما همواره خواستار پیشرفت کردن، بهتر شدن و دستیابی به عناوین هستیم. تا زمانی که به این خواسته ها نرسیم، از تلاش دست نخواهیم کشید. باید با افتخار بگویم که از روند تکاملی لینگارد، مارسیال، مک تومینای و این بچه های جوان خیلی راضی هستم. در عین حال به ترکیبی از تجارب ماتیچ و الکسیس، افرادی که پیش از این در جایی که ما می خواهیم در آن حضور داشته باشیم بوده اند، یعنی جنگ بر سر عناوین قهرمانی، نیاز داریم. حالا ما از پنج مهره هجومی با کیفیت برخوردار هستیم: ماتا، رشفورد، لوکاکو، مارسیال و الکسیس. چنین چیزی برای من و تیم فوق العاده است. اگر روزی بازیکنی روی نیمکت بنشیند و از این مسئله رضایت نداشته باشد، چنین چیزی مایه خرسندی من است.

گمانه زنی ها درباره کریستیانو رونالدو 

من باید آخرین کسی باشم که به این آتش، هیزم می ریزم. مادرید در شرایط خاصی است، نتایج خوب نیستند و من در آن باشگاه به مدت سه سال کار کردم. آن باشگاه برای من حائز اهمیت است و من نمی خواهم آتش را شعله ور تر سازم. برای آب ریختن بر روی آن آتش باید بگویم که رونالدو از آن دست بازیکنانی است که هر مربی ای خواستار در اختیار داشتنش است. تمامی باشگاه ها او را می خواهند اما تنها یک مربی و یک باشگاه می توانند او را در اختیار داشته باشند. به عقیده من، او برای زیدان و رئال مادرید است

ترکیب تیم برای رویارویی با یوویل تاون و حضور الکسیس سانچز

به تعدادی از از بازیکنان استراحت خواهیم داد ولی باید با تیمی بسیار نیرومند رهسپار این مسابقه شویم. او پیش از این کیفیت خود را نشان داده و بنابراین ما یکی از بهترین بازیکنان هجومی دنیا را در اختیار داریم. فکر می کنم حضور او برای ما خیلی مهم خواهد بود چون ما خواستار در اختیار داشتن بهترین بازیکنان ممکن هستیم.

پست الکسیس در تیم 

دیده ام که او در سمت راست، چپ، به عنوان مهاجم و یا پشت مهاجم بازی کند. دیده ام که در چینش های مختلفی بازی کرده و در تمامی کشورها موفق بوده است. بابت چند کاربردی بودنش، او فراتر از یک بازیکن است. او می تواند در چهار پست مختلف بازی کند.

افزایش رقابت با حضور الکسیس 

روال کار در باشگاه های بزرگ این گونه است. در باشگاه های بزرگ، بازیکنانی بزرگ حضور دارند. رقابت هست و مسئولیت هست. باید تلاش کنید که تمامی رقابت ها را خیلی جدی بگیرید. این کار را نمی توان تنها با 11 بازیکن انجام داد. پس بازیکنان باشگاه های بزرگ می دانند که تیم متشکل از 20 بازیکن است که همگی آن ها خواستار بازی کردن هستند و برای همه هم جا هست. اضافه کردن الکسیس به ترکیب، برای ما خیلی با ارزش است

تگ ها


اخبار روز هنریک مخیتاریان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال