مورینیو: منچستریونایتد دفتر تجارب من است

ژوزه مورینیو سرمربی تاتنهام، از دوران حضورش در منچستریونایتد به نیکی یاد کرده است...

مورینیو: منچستریونایتد دفتر تجارب من است

به گزارش مدال، ژوزه مورینیو در نشست خبری خود قبل از بازی منچستریونایتد-تاتنهام در هفته پانزدهم لیگ برتر حاضر شد و پاسخ سوالات خبرنگاران را داد.

به نقل از فوتبال لندن، خلاصه‌ کنفرانس امروز به شرح زیر است:

بازگشت به اولدترافورد

"حس خوبی دارم. بازی‌های بزرگ و بازی کردن مقابل بهترین‌ تیم‌ها را دوست دارم و این مهم‌ترین چیز است. بازگشت به اولدترافورد یعنی برگشتن به جایی که در آن خوشحال بودم. می‌توانم بگویم خوشحال بودم. رابطه بسیار خوبی با طرفداران منچستریونایتد دارم. به عنوان یک کارشناس به آنجا برگشتم که البته حال و هوای متفاوتی داشت. برابر آن استقبال زیبا متواضع بودم. فردا به عنوان سرمربی تیمی که می‌خواهد منچستریونایتد را شکست بدهد به آنجا می‌روم. نه یک آدم فضایی هستم و نه یک دشمن؛ درست کاری را می‌کنم که اوله گونار سولسشر می‌خواهد برای تیمش انجام بدهد. دوران حضورم در آنجا؟ آن فصل از زندگی من به پایان رسیده است. آن باشگاه را ترک کردم و مدتی به تحلیل اتفاقات رخ داده پرداختم. راستش را بخواهید منچستریونایتد دفتر تجارب من است و در دفتر خاطراتم جا دارد."

دستاوردهایش در اولدترافورد

"آن‌ها چیزهایی بودند که منچستریونایتد می‌تواند در این فصل هم به آن‌ها برسد. آن‌ها می‌توانند قهرمان لیگ اروپا شوند و الان به دور حذفی راه پیدا کرده‌اند. با توجه به این که هنوز در لیگ کاپ هستند، می‌‌توانند قهرمان آن جام هم شوند. می‌توانند قهرمان جام حذفی هم بشوند، حریف‌شان وولورهمپتون است. می‌توانند به این اهداف برسند."

حسرت‌هایش از دوران حضور در منچستر

"برای شما این طور است که انگار دیروز از منچستریونایتد جدا شدم؛ این اتفاق روز گذشته رخ نداد و تقریبا یک سال از آن می‌گذرد. حالا در تاتنهام هستم. اگر می‌خواهید در مورد منچستریونایتد به عنوان یک حریف صحبت کنیم، می‌توانیم این کار را انجام بدهیم."

آیا طی یکسال گذشته تغییر کرده‌ای؟

"همان آدم قبل هستم؛ خیلی خیلی خوشحالم. نمی‌توانم این را پنهان کنم و نمی‌خواهم هم این کار را انجام بدهم اما حتی اگر در این راستا تلاش می‌کردم، نمی‌توانستم موفق باشم. هر کسی مرا بشناسد، می‌داند خوشحال هستم و این مهم‌ترین نکته است."

 پتانسیل دله آلی

"می‌تواند هر کاری که دلش می‌خواهد را انجام بدهد. به نظرم استعداد، سن مناسب، تجربه لازم در بالاترین سطح را دارد چون در لیگ قهرمانان و تیم ملی بازی کرده است. او استعداد بالایی دارد و جوان است."

آیا با توجه به وضعیت دو تیم (تاتنهام و منچستر یونایتد)، این هنوز هم بازی بزرگی محسوب می‌شود؟

"همین طور است و همیشه همین طور می‌ماند. شکی ندارم که در مورد دو باشگاه بزرگ صحبت می‌کنم. در مورد خودم یعنی تاتنهام، یکی از دلایلی که به اینجا آمدم جاه طلبی و دید بلند مدتی است که آقای لوی برای آینده دارد و تاتنهام می‌خواهد بیش از پیش تیم بزرگی باشد."

بر اساس اعلام باشگاه تاتنهام، بن دیویس، اریک لاملا، میشل فورم و هوگو لوریس همگی بازی پیش رو را به دلیل مصدومیت از دست می‌دهند. 

اخبار مرتبط:

وقتی مورینیو شادی‌اش را با توپ جمع‌کن تقسیم می‌کند!+ عکس

تگ ها


سرمربی پرتغالی ژوزه مورینیو فوتبال جهان تاتنهام منچستر یونایتد منچستر یونایتد-تاتنهام لیگ برتر فوتبال