مورینیو: من زیرک هستم و با این شرارت ها کنار می آیم/ هواداران بعد از دو گل من را متحیر کردند

ژوزه مورینیو پس از پیروزی برابر نیوکاسل به سوالات پاسخ داد. به گزارش مدال، مورینیو گفت: این برای بازیکن ......

 ژوزه مورینیو پس از پیروزی برابر نیوکاسل به سوالات پاسخ داد.

به گزارش مدال، مورینیو گفت: این برای بازیکنان آسان نیست. برای من هم آسان نیست ولی به نظرم زندگی بر مبنای تجارب است. برخی جدید هستند و برخی آشنا به نظر می‌رسند. این تجربه جدیدی است که از من یک سرمربی بهتر نمی‌سازد، بلکه مرا فرد بهتری می‌کند. می‌توانم طبیعت انسانی این روزها را در صنعتی که در آن کار می‌کنم، درک کنم. قبلا این چیز را دوست داشتم، هنوز هم آن را دوست دارم ولی کمی به طرز متفاوتی.
در چیزی که باید زیبا باشد، شرارت زیادی وجود دارد. من با مقداری ناراحتی با این مسائل کنار می‌آیم. من فرد بالغ و بزرگی هستم و با این مسئله کنار خواهم آمد.

سرمربی منچستر افزود: مارکوس رشفورد در زمین ناراحت بود و اسکات مک تومینای ترسیده بود. حتی بازیکنان بزرگ‌تر هم اشتباهاتی می‌کنند که عادی نیست. در بین دو نیمه گفتگویی داشتیم و به هم قول دادیم که برنده بازی خواهیم شد. قول دادیم همه توان‌مان را بدون هیچ ترس و فشاری بگذاریم. تنها فشار موجود باید فشار گذاشتن تمام توان می‌بود و البته آن‌ها همین کار را کردند. ما به شدت مبارزه کردیم. حتی اگر بازی ۲-۲ تمام می‌شد، آن‌ها شایسته بودند. حتی در آن صورت هم حس مثبتی برقرار بود چون کسی نمی‌تواند قول پیروزی در بازی‌ها را بدهد.

مورینیو تاکید کرد: برای طرفداران و بازیکنان خوشحالم. طرفداران مرا متحیر کردند. چنین چیزی را نمی‌خواهم و اگر بتوانم به آن‌ها بگویم این کار را نکنند، چنین خواهم کرد چون مسئله بر سر من نیست. مسئله بر سر باشگاهی است که دوست دارند؛ باشگاهی که با افتخار و وقار نماینده آن هستیم.

او درباره تغییر نتیجه گفت: پایان نیمه اول ۲-۰ عقب بودیم و طرفداران در قبال تیم فوق العاده بودند.
در میان خاطرات فوتبالی خود، یادم می‌آید که در آنفیلد ۴-۰ لیورپول را شکست دادم و طرفداران آن‌ها شعار تیم‌شان را سر می‌دادند که شگفت انگیز بود. اما حالا در خانه و در مسابقه‌ای که همه می‌دانند برنده شدن در آن برای ما مهم است، ۲-۰ عقب هستیم و چنین واکنش شگفت انگیزی را می‌بینیم. این پیروزی تنها برای من نیست؛ برای بازیکنان و طرفداران است و خوشحالم که آن‌ها با حسی از پیروزی به خانه می‌روند.

مورینیو گفت: امشب به لندن می‌روم؛ یک دوستی امروز صبح به من گفت:«اگر فردا در لندن باران ببارد، مقصر تو هستی». اگر مشکلی با برکسیت (خروج انگلستان از اتحادیه اروپا) وجود داشته باشد، تقصیر من است. باید برای همه این‌ها آماده باشم. به نظرم شرارت و مرد کًشی‌های زیادی در فوتبال وجود دارد. این زندگی من است؛ زندگی‌ای که آن را دوست دارم و از بچگی برای آن تلاش کرده ام.

تگ ها


منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال