مورینیو: گفتم جشن نگیر پپ، بازی تمام نشده!

ژوزه مورینیو در مصاحبه‌ای با گاتزتا دلواسپورت درباره دوران حضورش در اینترمیلان صحبت کرده و از جمله خاطرات جالبی از دیدار با بارسلونا در چمپیونزلیگ ۲۰۰۹-۲۰۱۰ مطرح کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ژوزه مورینیو در مصاحبه‌ای اختصاصی با روزنامه ایتالیایی گاتزتا دلو اسپورت خاطرات جالبی از دیدار اینترمیلان و بارسلونا در بازی برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۰۹-۲۰۱۰ مطرح کرد.

بارسلونا در  این بازی که در نوکمپ برگزار می‌شد بعد از شکست ۳-۱ در سن‌سیرو مصمم بود که جبران مافات کرده و به فینال رقابتها راه یابد. در دقیقه ۲۸ بازی اتفاقی افتاد که امیدواری کاتالانها به موفقیت را بیشتر کرد. در یک درگیری بین تیاگو موتا و سرخیو بوسکتس، هافبک بارسا که ضربه‌ای از تیاگو موتا خورده بود واکنشی بیش از اندازه نشان داد و داور بازی ستاره اینتر را اخراج کرد تا تیم مورینیو مجبور شود نزدیک به یک ساعتت ۱۰ نفره مقابل بارسا بازی کند.

درحالیکه گواردیولا سرمربی بارسلونا ابراهیموویچ را فراخوانده و در حال گوشزد کردن بعضی نکات به او بود، مورینیو خودش را به کنار پپ رساند و چیزی در گوش او زمزمه کرد. این صحنه سر و صدای زیادی به پا کرد و در خاطره هواداران اینتر به عنوان صحنه‌ای نمادین از آن بازی ماندگار شد.

مورینیو حالا در مصاحبه با گاتزتا درباره آن صحنه معروف هم صحبت کرده و گفت:" وقتی بوسکتس خودش را روی زمین انداخت من درست بین نیکمت خودمان و جایی بودم که موتا داشت به کنار زمین می‌آمد تا بیرون برود. از گوشه چشمم دیدم که نیمکت بارسلونا دارد شادی می‌کند طوریکه انگار بازی را برده. بعد دیدم گواردیولا ایبرا را صدا کرده تا تاکتیک‌هایش برای بازی ۱۱ نفر در مقابل ۱۰ نفر را به او بگوید. من فقط به کنار پپ رفتم و به او گفتم:" از حالا جشن نگیرید، بازی هنوز تمام نشده".

آن بازی به عنوان مقاومت جانانه اینتر در مقابل هجوم همه‌جانبه بارسلونا در یادها باقی مانده. بارسلونا در ادامه تنها یک بار در دقیقه ۸۴ توسط پیکه به گل رسید که برای صعودش به فینال کافی نبود.

مورینیو در ادامه گفت:" آن بازی در نوکمپ نماد مورینیوی دفاعی شد ولی کسی یادش نبود که ما در سن‌سیرو ۳-۱ پیروز شده بودیم و حق این را داشتیم که هر طور می‌خواهیم در نوکمپ با آنها بازی کنیم. اگر پاندف در جریان گرم کردن مصدوم نشده بود ما با او، اسنایدر ، اتوئو و میلیتو بازی می‌کردیم".

مورینیو در ادامه گفت:" کسی که روی سکوها می‌نشیند وقت برای تجربه دراماتیک درست کردن از بازی‌ها را دارد و حتی اگر لازم باشد می‌تواند به دعا متوسل شود ولی در زمین چمن، شما باید راه‌حل پیدا کنید. آن بازی فوق‌العاده‌ترین شکست دوران فوتبالی من بود. ما ۱-۰ باختیم ولی در کل، با شرایطی خارق‌العاده توانستیم ۳-۲ پیروز شویم".

بیشتر بخوانید:
امربات: پیشنهاد ژاوی را برای السد رد کردم 
رسمی؛ نتیجه تست کرونای اعضای یووه مشخص شد 

مدافع فرانسوی: می خواهم فصل بعد هم در بارسلونا بمانم

تگ ها


پپ گواردیولا اینتر میلان ژوزه مورینیو فوتبال جهان لیگ قهرمانان اروپا منچستر سیتی بارسلونا تاتنهام فوتبال