موسوی غایب احتمالی سایپا در دیدار نخست/ سایه کرونا بر سر لیگ

هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر والیبال در حالی از فردا (چهارشنبه) آغاز می‌شود که سیدمحمد موسوی غایب احتمالی سایپا خواهد بود و بازیکنان دو تیم درگیر کرونا هستند....

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های لیگ برتر والیبال از روز چهارشنبه (نوزدهم شهریور ماه) آغاز می‌شود. با اضافه شدن دقیق نهایی تیم شهرداری قزوین به جدول رقابت‌ها، لیگ برتر والیبال با حضور ۱۵ تیم شروع به کار خواهد کرد.

سایپا تهران ـ هورسان رامسر
شاگردان مصطفی کارخانه در تیم سایپا در نخستین‌ گام فردا مقابل تیم هورسان رامسر صف‌آرایی خواهند کرد. محمد موسوی کلیدی‌ترین بازیکن نارنجی‌پوشان احتمالاً به بازی فردا نخواهد رسید چرا که او در یک هفته گذشته به دلیل آسیب‌دیدگی، در تمرینات شرکت نکرد و در بازی تدارکاتی این تیم نیز حضور نداشت.

دیدار دو تیم سایپا و هورسان رامسر به دلیل مبتلا شدن ۱۱ بازیکن تیم رامسر به کرونا، ابتدا لغو اعلام شد اما روز گذشته دبیر کمیته رویدادهای مسابقات اعلام کرد که طبق پروتکل بهداشتی اولیه مسابقات، هر تیمی که ۹ بازیکن سالم داشته باشد، باید در رقابت‌ها شرکت کند؛ در صورت غیبت هورسان، این تیم با باخت فنی روبرو خواهد شد. دیدار دو تیم سایپا و هورسان در سالن نارنجی‌پوشان برگزار خواهد شد.

شهرداری ارومیه ـ آذرباتری ارومیه
شاگردان پیمان اکبری در شهرداری ارومیه در نخستین بازی خود میزبان تیم تازه‌وارد و دیگر نماینده آذرباتری ارومیه خواهند بود. تیم شهرداری ارومیه روز دوشنبه در فاصله دو روز تا آغاز رقابت‌ها، مرتضی شریفی لژیونر والیبال ایران را به خدمت گرفت و آرش کشاورز نیز از این تیم خداحافظی کرد.

لبنیات هراز آمل ـ پیکان تهران
برگزاری دیدار دو تیم پیکان تهران و هراز آمل با هاله‌ای از ابهام روبرو است چرا که سرمربی پیکان روز گذشته اعلام کرد که سه پاسور این تیم به کرونا مبتلا شده‌اند، جان بازیکنانشان را به خطر نخواهند انداخت و به آمل نمی‌روند. باید دید واکنش فدراسیون والیبال در صورت غیبت پیکان در این بازی چه خواهد بود و آیا طبق پروتکل، این تیم بازنده اعلام خواهد شد یا خیر؟

فولاد سیرجان ـ راهیاب ملل کردستان
محمدرضا تندروان که هدایت سیرجان را در این فصل در اختیار دارد، پیش از شروع بازی‌ها نتایج خوبی در دیدارهای تدارکاتی به دست آورد و در نخستین گام میزبان نماینده کردستان خواهد بود. شاگردان آرش صادقیانی در راهیاب ملل که لحظات آخر حضورشان در مسابقات لیگ برتر مسجل شد، کار سختی مقابل فولاد سیرجان خواهند داشت چرا که تمرینات خوبی را پشت سر نگذاشته‌اند.

شهرداری گنبد ـ شهداب یزد
نماینده گنبد در پیش‌فصل مسابقات عنوان قهرمانی تورنمنت چهارجانبه هراز آمل را کسب کرد و با آمادگی خوبی، گام در رقابت‌های لیگ برتر خواهد گذاشت. تیم شهداب یزد نیز که محمد عمده‌غیاثی سرمربی موفق فصل گذشته شهرداری ارومیه را به خدمت گرفته، آماده‌سازی خوبی را پشت سر گذاشته و فردا میهمان شهرداری گنبد خواهد بود.

فولاد مبارکه سپاهان ـ خاتم اردکان
در دیگر بازی این هفته، تیم مدعی سپاهان اصفهان میزبان خاتم اردکان خواهد بود. فرهاد نفرزاده که هدایت خاتم را در این فصل رقابت‌ها بر عهده دارد، فردا کار سختی مقابل تیم آماده و جوان سپاهان خواهد داشت.

شهرداری ورامین ـ شهرداری قزوین
دو تیم شهرداری قزوین و شهرداری ورامین فردا در حالی رودرروی هم قرار خواهند گرفت که نماینده قزوین پس از فراز و نشیب‌های بسیار موفق شد حضورش در رقابت‌های لیگ برتر والیبال را قطعی کند. شهرداری ورامین نیز که فصل خوبی را پشت سر گذاشته بود، در فصل نقل و انتقالات نتوانست مانند سایر تیم‌های مدعی عمل کند و کار سختی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در پیش خواهد داشت.

برنامه هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر والیبال به شرح زیر است:

شهرداری ورامین ـ شهرداری قزوین ـ سالن شهید گل‌ عباسی

شهرداری ارومیه ـ آذرباتری ارومیه ـ سالن غدیر

فولاد مبارکه سپاهان ـ خاتم اردکان ـ سالن نقش‌جهان

شهرداری گنبد ـ شهداب یزد ـ سالن المپیک

فولاد سیرجان ـ راهیاب ملل کردستان ـ سالن سردار سلیمانی

لبنیات هراز آمل ـ پیکان تهران ـ سالن پیامبر اعظم

سایپای تهران ـ هورسان رامسر ـ سالن سایپا

تیم شهروند اراک نیز این هفته استراحت دارد.

تگ ها


لیگ برتر والیبال ویروس کرونا سید محمد موسوی