موسوی: نمی توانیم از خانه خارج شویم!

مدافع روی تور تیم ملی والیبال کشورمان گفت: تمام 6 تیم راه یافته به مرحله نهایی عالی هستند اما ما به دنبال کسب مدال هستیم....

یکی از بهترین والیبالیست‌های تیم ملی ایران در گفت و گویی با سایت فدراسیون جهانی شرکت کرد.

به گزارش مدال، سید محمد موسوی، ملی پوش والیبال کشورمان درباره بردهای متوالی و موفقیت های اخیرشان در مسابقات لیگ ملت های والیبال در مصاحبه با سایت جهانی والیبال گفت: بله. ما شروع خوب در این مسابقات را انتظار داشتیم چون خیلی خوب برای این مسابقات آماده شده بودیم. بدون مصدومی وارد این بازی ها شدیم. در دو سال گذشته به خاطر مصدومیت بازیکنان کلیدیمان در این مسابقات نتوانسته بودیم نتایج خوبی را کسب کنیم. اما در این فصل تمام بازیکنان از باتجربه ها و جوانان خیلی خوب آماده بودند به همین خاطر بازی های وصف ناپذیری را از خودمان به نمایش گذاشتیم.

وی افزود: نمی توانستیم بگوییم که پیش از این مسابقات می دانستیم که در رده اول یا دوم این مسابقات قرار می گیریم اما این را مطمئن بودیم که می توانیم جزو 6 تیم صعود کننده باشیم. بازیکنان باتجربه ما مثل سعید معروف و امیر غفور در وضعیت خوبی به سر می برند. برخی از بازیکنان جوان نیز به ما اضافه شدند و ما را در این مسابقات کمک کردند. تمام این اتفاقات باعث شده تا نتایجی که امسال کسب کردیم بهتر از سال گذشته باشد.

سید امیدوار است که در جمع 6 تیم نهایی شیکاگو مدال کسب کنند. او در این زمینه گفت: تمام 6 تیم راه یافته به مرحله نهایی عالی هستند اما ما به دنبال کسب مدال هستیم. تمام بازی ها برای ما مهم است. می دانیم که بازی های سختی را پیش رو داریم چون همه ما بعد از این همه بازی خسته هستیم اما زمانی برای استراحت داریم و بعد از این ریکاوری به شیکاگو می رویم تا بهترین بازی های خودمان را به نمایش بگذاریم و نتایج خوبی را کسب کنیم.

موسوی درباره پیشرفت والیبال ایران در یک دهه گذشته گفت: فدراسیون ما در این یک دهه تلاش زیادی کرد و بازیکنان جوان زیادی به تیم آورد. البته مربیان خوبی را نیز در تمرینات انتخاب کرد. وقتی شما تعداد بازیکنان جوان در تیم ملی را افزایش می دهید گام به گام پیشرفت می کنید. برخی از بهترین مربیان دنیال به ایران آمدند تا به ما آموزش دهند که چگونه به پیروزی برسیم. 10 سال پیش هم به پیروزی های خوبی می رسیدیم اما شناخت و اعتماد به نفس لازم در لحظات حساس بازی ها نداشتیم. ما می توانستیم جزو 10 تیم برتر باشیم اما نیاز به مربیانی داشتیم که به ما اعتماد به نفس بدهند تا این نتایج را کسب کنیم.

مدافع روی تور تیم ملی کشورمان درباره هواداران ایرانی گفت: هواداران در ایران شماره یک دنیا هستند. من در تمام نقاط دنیا بازی کردم اما هیچ جایی مثل هواداران ایرانی نبود و آنها بهترین هستند. در ایران مردم بسیاری والیبال را دنبال می کنند. وقتی ما بازی داریم نزدیک به 40 میلیون هوادار از تلویزیون بازی ما را تماشا می کنند. ما به خاطر این همه اهمیت، خوش شانس هستیم و از اینجا از حمایت های هواداران تقدیر و تشکر می کنم. در این چند سال گذشته ما در خانه بودیم یا تمرینات چون نمی توانیم از خانه به راحتی خارج شویم. چون هواداران وقتی شما را در خیابان می بینند می خواهند با تو عکس بگیرند و بقیه مسائل. من از 5 سال گذشته صفحه اجتماعی دارم در ابتدای آراء مردم  را می خواندم و پاسخ می دادم. اما اکنون من فقط اینستاگرام دارم و از آن لذت می برم البته تمرکز زیادی روی آن ندارم.

موسوی در پایان با تواضع با وجود عملکرد خوبش، خودش را در تیم منتخب این مسابقات نگذاشت و گفت: این واقعا سخت است. بازیکنان خوب زیادی هستند و اگر کل دنیا را درنظر نگیریم در ایران بازیکنان خوب بسیاری وجود دارد. به نظرم سعید معروف، سیمون، لیسیناس، لوکارلی، جوانتورنا، میخائیلوف و وربوف می توانند کاندیدای بهترین ها باشند.

اخبار مرتبط:

ستاره تیم ملی والیبال ایران بازی امشب را از دست داد

تگ ها


سید محمد موسوی تیم ملی والیبال ایران لیگ ملت های والیبال لیگ ملتهای والیبال فوتبال