موقعیت لژیونرهای ایرانی در روسیه به خطر افتاد

با قوانین جدیدی که در لیگ روسیه وضع خواهد شد، موقعیت بازیکنان ایرانی شاغل در این کشور به خطر خواهد افتاد ......

با قوانین جدیدی که در لیگ روسیه وضع خواهد شد، موقعیت بازیکنان ایرانی شاغل در این کشور به خطر خواهد افتاد.

در سال های گذشته لیگ روسیه فرصت خوبی را در اختیار بازیکنان ایرانی قرار داد تا بتوانند با پیوستن به تیم های این کشور لژیونر شوند و روزهای خوبی را تجربه کنند. بازیکنانی نظیر سردار آزمون، سعید عزت اللهی، میلاد محمدی و... که در لیگ روسیه اوج گرفتند و حالا جزو نفرات ثابت تیم ملی ایران هستند.
در چنین شرایطی اما معاون نخست وزیر روسیه قصد دارد قوانین جدیدی را در لیگ فوتبال کشورش وضع کند که این موضوع به ضرر بازیکنان خارجی شاغل در این لیگ خواهد بود. قوانینی که حکایت از ایجاد محدودیت برای بازیکنان خارجی دارد.
روزنامه ریانووستی روسیه به نقل از ویتالی موتکو، معاون نخست وزیر این کشور نوشت: «خوشحالم که بازیکنان جوان بسیاری در لیگ برتر روسیه نمایان شدند. محدودیت حضور بازیکنان خارجی (لژیونرها) در تیم‌های لیگ برتری همچنان ادامه خواهد داشت
موتکو در بخش دیگری از حرف هایش بیان کرد: «برخی‌ از قانون محدودیت بازیکنان خارجی انتقاد می‌کنند. باید به آنها بگویم این قانون وضع شده و همچنان خواهد بود. دیگر نباید به اطلاع کسی برسانیم که این قانون فقط پس از سال 2020 میلادی می‌تواند قابل تغییر باشد. بنابراین همچنان ادامه می‌یابد. می‌خواهم طوری بگویم تا همه بشنوند. قانون محدودیت جذب بازیکنان خارجی مورد حمایت رئیس جمهوری (ولادیمیر پوتین) و اعضای هیئت دولت قرار دارد. می‌خواهیم از بازار فوتبال‌مان دفاع کنیم. مهم‌ترین هدف فعلی ما ثبات اقتصادی باشگاه‌ها است و کارهای زیادی باید در این راستا انجام دهیم
فوتبال ایران در حال حاضر 4 بازیکن به نام های سردار آزمون، رضا شکاری(روبین کازان)، میلاد محمدی(احمت گروژنی) و سعید عزت اللهی(آمکار) در کشور روسیه دارد و با این شرایط ممکن است اینده آنها در سرزمین تزارها به خطر بیفتد.
از بین بازیکنان مذکور غیر از رضا شکاری احتمالا هر 3 نفر در جام جهانی روسیه پیراهن تیم ملی را برتن می کنند و این تورنمنت بزرگ فرصت مناسبی است تا بتوانند بدرخشند و توجه سایر تیم های اروپایی را به خود جلب کنند. در غیر اینصورت مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار آنها در فوتبال روسیه خواهد بود.

تگ ها


فوتبال