موقعیت ویژه: حمله مطهری به رکورد طارمی!

مهاجم ۲۹ ساله تیم فوتبال استقلال این شانس را دارد تا با درخشش در عربستان خود را به عنوان برترین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان آسیا معرفی کند....

به گزارش "ورزش سه"، فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی آغاز می‌شود که ایران در منطقه غرب آسیا با داشتن چهار نماینده (پرسپولیس، تراکتور، استقلال و فولاد) بیشترین سهمیه را در قیاس با دیگر کشورها دارد؛ در این میان فرصت لیگ قهرمانان برای بازیکنان ایرانی هم فرصت مغتنمی‌ست تا در آوردگاهی بین‌المللی بتوانند استعداد و نبوغ خود را نشان بدهند.

جالب آن‌که در میان بازیکنانی که در فصل پیش‌روی مسابقات فرصت بازی دارند، مهاجم شماره ۷۲ استقلال کاندیدای نخست رسیدن به عنوان آقای گل ایرانی لیگ قهرمانان آسیاست! امیر ارسلان مطهری که تجربه حضور در این تورنمنت با تیم‌های نفت تهران، ذوب‌آهن اصفهان و استقلال تهران را دارد، می‌توانند با درخشش در مسابقات امسال به عنوان بهترین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان آسیا دست پیدا کند.

در تاریخچه این مسابقات مهدی طارمی با ۱۴ گل زده در صدر جدول برترین گلزنان ایرانی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و پس از او نام فرهاد مجیدی با ۱۳ گل و مرتضی تبریزی، آرش برهانی و امیر ارسلان مطهری با ۱۱ گل دیده می‌شود؛ ارسلان مطهری ۳۴ تجربه بازی آسیایی توانسته ۱۱ گل به ثمر برساند و حالا باید از فرصت پیش‌آمده استفاده می‌کند تا عنوان برترین گلزن ایرانی ACL را از آن خود کند یا خیر؟

البته که او برای رسیدن به ترکیب استقلال رقبای سرسختی چون شیخ دیاباته، مهدی قایدی و آرمان رمضانی را هم دارد و باید دید فرم بازی مدنظر فرهاد مجیدی سرمربی جوان آبی‌پوشان برای رقابت‌های حساس مرحله گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا چگونه خواهد بود و چقدر فرصت بازی به مطهری برای رکوردشکنی و تاریخ‌سازی خواهد رسید.

برترین گلزنان ایرانی لیگ قهرمانان آسیا:

۱- مهدی طارمی / ۱۴ گل در ۲۶ بازی
۲. فرهاد مجیدی / ۱۳ گل در ۲۷ بازی
۳. مرتضی تبریزی / ۱۱ گل در ۳۰ بازی
۴. آرش برهانی / ۱۱ گل در ۳۲ بازی
۵. ارسلان مطهری / ۱۱ گل در ۳۴ بازی
۶. علی علیپور / ۱۰ گل در ۴۰ بازی
۷. محمد قاضی / ۱۰ گل در ۳۹ بازی
۸. مهدی رجب‌زاده / ۹ گل در ۳۶ بازی
۹. محمدرضا خلعتبری / ۸ گل در ۳۹ بازی
۱۰. کاوه رضایی / ۸ گل در ۱۶ بازی

تگ ها


پورتو فرهاد مجیدی استقلال تهران فوتبال ایران مهدی طارمی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال