مومنی: نوازی باید کت وشلوار مربیگری به تن کند

رئیس آکادمی باشگاه استقلال تاکید کرد که بحث پیش آمده در خصوص لیست بازیکنان محمد نوازی کاملا فنی بوده و هیچ دخل و تصرف مالی در میان نبوده است....


انسان بزرگ بودن از بازیکن بزرگ بودن مهم تر است 
در پی حواشی به وجود آمده در آکادمی باشگاه استقلال با محمد مومنی، رئیس این آکادمی گفت و گویی داشتیم. محمد مومنی در گپ و گفت اختصاصی با مدال،  در خصوص صحبت های محمد نوازی مبنی بر اختلاف نظر در لیست ارائه شده از جانب این مربی به مدیر آکادمی گفت: نوازی بازیکن بسیار بزرگی بوده است اما این جا برای ما، انسان بزرگ بودن از بازیکن بزرگ بودن مهم تر است. چرا که در آکادمی استقلال باید شاخصه های گفتاری و رفتاری رعایت شود. احترام به سلسله مراتب و عزت و بزرگی انسان ها این جا باید حرف اول را بزند. این شاخصه هایی است که من برای آکادمی تعریف کرده ام و مربیانم هم در این جا ملزم به رعایت آن هستند. حالا این مربی می خواهد بهترین بازیکن دنیا باشد یا یک بازیکن معمولی مثل من! انسان در ورزش خصوصیات اخلاقی را فرا می گیرد که بزرگ تر از بازی کردن در زمین است. به عنوان مثال عزت انسان ها را زیر سوال نبردن، بزرگ فکر کردن و از همه مهمتر طبع پهلوانی داشتن...


چند بازیکن از نظر فنی مورد تایید من نبودند 
رئیس آکادمی استقلال اذعان کرد: شاید هواداران استقلال امروز این سوال را داشته باشند که چرا مومنی گفته است که باید نام 20 بازیکن در لیست رد شود؟! من پاسخ این سوال را به شخص آقای نوازی داده ام وتوضیحات لازم را هم به ایشان ارائه کرده ام، اما به دلیل این که بازیکنانی که در لیست بوده اند شخصیت شان حفظ شود از گفتن اسم آن ها خودداری می کنم. چند بازیکنی که مدنظر ایشان بودند از نظر فنی مورد تایید من نبودند و این موضوع که بازیکنان باید از نظر فنی به تایید رئیس آکادمی برسند، دستورالعملی است که از جانب فدراسیون فوتبال به کلیه آکادمی ها ارسال شده و چون بنده مدرس فوتبال هستم بازیکنان آکادمی باید تاییدیه من را داشته باشند و باید که در این خصوص بنده پاسخگو باشم. من درباره این بازیکنان نمی توانستم پاسخگو باشم. به همین دلیل در ابتدا بسیار محترمانه از ایشان خواستم که نام این بازیکنان را از لیست خط بزند اما ایشان تمرد کردند. بار دیگر تاکید کردم که باز هم آقای نوازی زیر بار نرفتند، دفعه سوم به صورت کتبی اعلام کردم که باز هم قبول نکردند که در نهایت ما تصمیم گرفتیم که با هم قطع همکاری کنیم.
محمد مومنی تاکید کرد: به نوازی گفتم شما به جای این بازیکنان به دنبال 4، 5 بازیکن ملی پوش باش. ولی ایشان اصرار داشتند که از نظر فنی فقط همین بازیکنان را می خواهد. ما وقتی دیدیم که منافع آکادمی در حال ضایع شدن است و یک فردی که خودش را اصلح می داند بر روی بازیکنانی تاکید دارد که از لحاظ فنی به هیچ عنوان تایید شده نیست، ترجیح دادم موجبات این تضییع فراهم نشود.


نوازی باید کت و شلوار مربیگری به تن کند
پیشکسوت و رئیس آکادمی باشگاه استقلال در ادامه گفت: آقای محمد نوازی باید لباس دوران بازیکن بودن را از تن بیرون آورد و کت و شلوار مربیگری بپوشد و راه تعامل با آدم ها را فرا بگیرد. در این سمت یک دنده بازی کردن راه به جایی نمی برد. فوتبال یک بازی گروهی است و مربی فوتبال هم باید کار گروهی را بلد باشد واگر نه مطمئنا به شکست می انجامد.
در ادامه این ماجرا به نوازی تاکید کردم که باید لیستی با 20 بازیکن ارائه کنی و بقیه را یا از جمع ملی پوشان انتخاب کنی و یا از تیم نوجوانان استقلال بر روی نیمکت استفاده کنی و این سلسله مراتب در همه تیم های پایه حفظ شود که هم انگیزه ای باشد برای سال آینده بازیکنان و هم در این زمینه بتوانیم برنامه ریزی انسانی هم برای تیم های پایه داشته باشیم. تاکید بر روی 20 بازیکن دلیلی بر این نبود که قرار است بحث مالی در این میان مطرح شود و اگر ایشان لیست 20 نفره هم ارائه می داد من همان لیست را رد می کردم کما این که در دیگر رده ها هم همین اتفاق افتاده است.


نباید بار مالی به باشگاه تحمیل کنیم
محمد مومنی درباره صرفه اقتصادی این نوع تصمیم گیری نیز تاکید کرد: من حداقل برای این بازیکنان که از لحاظ فنی هیچ عایدی هم نداشتند باید 100 میلیون تومان پول لباس می دادم و اگر قرار باشد در هر5 رده، بازیکنان اضافی داشته باشیم که به درد تیم هم نخورد کلی ضرر و زیان مالی آن هم در شرایط موجود به باشگاه تحمیل خواهد شد. به همین دلیل بسیار بهتر است که من یک لیست 20 نفره رد کنم و جاهای خالی را از رده های پایین تر تیم های پایه پر کنم و هیچ ایرادی هم به این کار وارد نیست. این موضوع کاملا فنی بوده و هیچ دخل و تصرف مالی در میان نبوده است.


جوان های آکادمی می توانند عصای دست استراماچونی باشند 
پیشکسوت تیم استقلال درباره حضور استراماچونی در استقلال اظهار داشت: روز گذشته دستیاران این مربی ایتالیایی مهمان ما بودند و از امکانات آکادمی بازدید کردند و بسیار هم راضی بودند. به هر حال ایشان مربی است که باشگاه تصمیم گرفته با ایشان همکاری کند. من مطالعه زیادی روی سوابق و کارنامه ایشان نداشته ام ولی آرزوی موفقیت می کنم برای این مربی و امیدوارم بتواند پاسخگوی نیاز استقلال و هوادارانش باشد و استقلال به آن چه که می خواهد با این مربی دست پیدا کند.
رئیس آکادمی استقلال در ادامه گفت: امیدواریم آقای استراماچونی جوان هایی که در آکادمی داریم را بررسی کند. ما می توانیم به تیم استقلال کمک کنیم. جوان های خوبی در آکادمی داریم که می توانند عصای دست استراماچونی باشند که هم آینده فوتبال استقلال تضمین شده باشد و هم ما بتوانیم جوابگوی هواداران عزیزمان باشیم.

امیدوارم پرچم استقلال همیشه به دلیل پاکی ها برافراشته باشد 
محمد مومنی در پایان تاکید کرد: در آکادمی من به دنبال راه و روشی هستم که پاک ترین انسان ها در این آکادمی مشغول باشند، پیرو همین موضوع اگر کسی مشکلی دارد، مساله ای برایش به وجود آمده، یا درخواست های مالی از جانب آکادمی در هر رده ای مطرح شده می تواند یا با ژورنالیست های محترم در این خصوص گفت و گو کند، یا به باشگاه مراجعه کند و یا مراتب اعتراضش را به گوش آکادمی برساند. این راه برای همگان باز است. من فقط به دنبال راه و روش سلامت در آکادمی هستم تا نه تنها نام محمد مومنی زیر سوال نرود بلکه باعث این بشود که پرچم استقلال همیشه به دلیل پاکی ها برافراشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

اختلاف نظرها در استقلال ادامه دارد/دلخوری فتحی از خطیر

تگ ها


باشگاه استقلال آکادمی باشگاه استقلال محمد مومنی رئیس آکادمی استقلال محمد نوازی پیشکسوت استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال