موناکو Vs یوونتوس

به گزارش مدال به نقل ازآی اسپورت فوتبال جذاب و یک دست و هجومیِ موناکو این فصل هواداران زیادی در اروپا پیدا کرده ......

به گزارش مدال به نقل ازآی اسپورت – فوتبال جذاب و یک دست و هجومیِ موناکو این فصل هواداران زیادی در اروپا پیدا کرده. شاگردانِ لئوناردو ژاردیم در چهار بازی دور حذفی چمپیونز لیگ 12 گل زده اند (هر بازی سه گل) و یکی از دلایل مهم این آمار بالایشان داشتن بازیکنان پر تعداد در موقعیت های گلزنی است.

درسته که سرعت و تکنیک کیلین امباپه و غریزه یِ بالای تمام کنندگی رادامل فالکائو در باکس، ابزار اصلی هجومی موناکو هستند، اما شاگردانِ ژاردیم که 95 گل در لیگ زده اند وظیفه یِ گلزنی را خیلی خوب بین خودشان تقسیم کرده اند. موناکو این فصل 9 بازیکن مختلف با حداقل 6 گل در لیگ داشته و حضور همیشگی هافبک هایش در اطراف دروازه یِ حریفان می تواند امشب نقشی کلیدی در رقم زدن نتیجه یِ بازی مقابل یوونتوس داشته باشد.

بخش مهمی از فوتبال هجومی موناکو مدیون اورلپ هایِ مدام بنجامین مندی و جبرئیل سیدیبه، دو فول بک شان است، بازیکنانی که عرض بسیار زیادی به تیمشان می دهند. نفوذهایِ فول بک های موناکو در بازی امشب ممکن است با توجه به تسلط لئوناردو بونوچی و جورجو کیلینی روی توپ ها بلند، نتیجه یِ مثبتی از راه ارسال های بلند روی دروزاه یِ جی جی بوفون ندهد، اما گزینه یِ بهتر برای بازیکنان کناریِ میزبان پاس هایِ کات بک است.

یووه برای بازی امشب سامی خدیرا را در اختیار ندارد، هافبکی که با استادی فضای مقابل خط دفاعی اش را پوشش می دهد. در نبودِ خدیرا، کلودیو مارکیزیو و میرالم پیانیچ نقش دو هافبک میانیِ بیانکونری را بازی خواهند کرد (البته اگر مکس آلگری دست به ترکیبِ 1-3-2-4 خودش که لقب "پنج ستاره" را گرفته نزند و طرح ویژه ای برای مهار موناکویِ هجومی به اجرا نگذارد). با اینکه مارکیزیو و پیانیچ بازیکنانی منضبط در کارهایِ تاکتیکی هستند، اما استعداد ذاتیِ هر دویشان در کارهایِ هجمومی است، نه دفاعی. بنابراین غیبت خدیرا این فرصت را به هافبک های موناکو می دهد تا مثل بازی مقابل منچستر سیتی با هجوم به سمت باکس حریف از پاس های رو به عقب بازیکنان کناری شان استفاده ببرند.

فالکائو و امباپه همچنان خطرناک ترین بازیکنان موناکو خواهند بود، اما مهره های پشت سرشان، مثل برناردو سیلوا، توما لومار و فابینیو می توانند سرنوشت نهایی جدال مقابل یوونتوس را رقم بزنند. در این راه اما نقش مندی همانقدر که در بعد هجومی برای تیمش کلیدی است، می توانند در بعد دفاعی به موناکو ضربه بزند.

مندی این فصل پنج پاس گل در لیگ و سه پاس گل در چمپیونز لیگ داده و همیشه آماده یِ نفوذ به زمین حریف و ایجاد عرض هجومی عالی برای تیمش بوده. اما اورلپ های مدامِ او فضایی خالی هم پشت سرش در سمت چپ خط دفاعی موناکو پدید می آورد، فضایی که یوونتوس می تواند بیشترین استفاده را ازش ببرد. اگر تیمو باکایوکو، هافبک دفاعیِ موناکو، هم به بازی امشب نرسد، این فضا بیش از گذشته بدون پوشش خواهی ماند. از این منظر جدال خوان کوادرادو و مندی می تواند تاثیری بزرگ در نتیجه یِ بازی داشته باشد. بخشی از وظیفه یِ کوادرادو قطعا تعقیب مندی و پوشش دادن به سمت راست خط دفاعی تیمش خواهد بود، اما بخش دیگر بازی او استفاده از فضایِ خالی پشت او با استفاده از فرارهایِ سریعش است. کوادرادو مقابل بارسلونا هم نشان داد چقدر خوب می تواند از این فضا استفاده کند، اگرچه پاس های نهایی اش تعریف چندانی نداشت.

غیر از کوادرادو، گونزالو هیگوایین هم که در چند فصل اخیر سرعتی تر شده و بیشتر از کانال های کناری استفاده کرده، دیگر مهره یِ یووه است که می تواند از سمت چپ خط دفاعی موناکو به این تیم ضربه بزند. یووه این فصل تیمی نبوده که فوتبال مستقیم بازی کند، اما مقابل تیمی مثل موناکو که با تعداد نفرات بالا حمله می کند، آلگری می تواند از این رویکرد استفاده کند.

و البته بازیکنی که بیش از بقیه می تواند در ضدحمله ها موناکو را به دردسر بیندازد پائولو دیبالا است. دیبالا در ترکیب 1-3-2-4 یووه نقش شماره یِ 10 را بازی می کند، اما همانطور که مقابل بارسلونا دیدیم، ستاره یِ آرژانتینی بیانکونری قدرت استفاده از کانال های کناری را هم دارد، راهی که از آن گل اولش را وارد دروازه یِ کاتالان ها کرد. پس در نهایت نتیجه یِ بازی می تواند تحت تاثیر مستقیم نفوذهایِ مندی باشد؛ هر چه مندی بیشتر به خط حمله اضافه شود، فضایِ خالی پشت سرش برای استفاده یِ یوونتوسی ها بیشتر خواهد شد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال