موکوکوی ۱۶ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند

موکوکو ستاره ۱۶ساله بوروسیا دورتموند در جریان بازی دیروز این تیم مقابل هرتابرلین به میدان فرستاده شد تا جوان‌ترین بازیکن تاریخ بوندس‌لیگا شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یوسفا موکوکو ستاره جوان و شانزده ساله بوروسیا دورتموند دیشب اولین بازی رسمی اش برای این تیم را انجام داد تا نگاه‌ها را به خود معطوف کند. ستاره‌ای شانزده ساله که جدیدترین نیروی جوانی است که باشگاه آلمانی به دنیای فوتبال معرفی می‌کند. زردپوشان وستفالیا حالا صاحب یک سنت شناخته شده برای معرفی پدیده های جوان هستند.

دیشب درحالیکه موکوکو تنها یک روز پیش تولد شانزده سالگی اش را جشن گرفته بود در دقیقه ۸۵ بازی مقابل هرتابرلین صدای سرمربی اش لوسین فاوره را شنید که او را برای وارد شدن به زمین فرا می‌خواند. آرزوی موکوکو داشت به واقعیت تبدیل می‌شد.

شاید او تا لحظاتی قبل حتی فکرش را هم نمی کرد که بخواهد به این زودی در یک بازی رسمی وارد میدان شود چه برسد به اینکه بخواهد جای الگو و دوست صمیمی اش ارلینگ هالند را بگیرد. اما در دقیقه ۸۵ بازی و درحالیکه دورتموند ۵-۲ از حریفش هرتا جلو بود موکوکو کنار زمین آمد و سپس به جای هالند که چهار گل زده بود وارد میدان شد.

موکوکو در رختکن دورتموند محبوبیت زیادی دارد و بازیکنان این تیم او را بسیار بااستعداد می‌دانند. ارلینگ هالند پدیده ۲۰ ساله این تیم در یک مصاحبه از موکوکو به عنوان بااستعدادترین فوتبالیست حال حاضر دنیا یاد کرد تا نشان دهد این ستاره شانزده ساله تا چه اندازه موفق شده نظر مثبت هم تیمی هایش را به تکنیک خود جلب کند.

موکوکو که متولد آلمان است در حال حاضر در تیم ملی زیر ۲۰سال این کشور بازی می‌کند. او زمانی که تنها ۱۲ سال سن داشت با پیراهن تیم زیر ۱۷سال دورتموند به میدان رفت و از همان زمان باشگاه آلمانی متوجه شد که یک استعداد درخشان را کشف کرده است.

موکوکو در سیزده سالگی‌، زمانی که اکثر پسران جوان حداکثر به فکر پیروزی در فوتبال پلی استیشن هستند در مصاحبه‌ای با یک روزنامه محلی وستفالیا که از او درباره پیوستنش به تیم جوانان دورتموند پرسیده بود برنامه‌های خود برای آینده را اینطور توصیف کرد: " فوتبالیست حرفه ای شدن، قهرمانی در چمپیونزلیگ با پیراهن دورتموند و بدست آوردن توپ طلا". این اعجوبه آلمانی متولد کامرون هفت سال بعد مسافت قابل توجهی از مسیر رسیدن به این آرزوها را طی کرده و حالا قدم به قدم به سمت رویاهایش حرکت می‌کند.

لوسین فاوره که دیشب تصمیم او برای به میدان فرستادن موکوکو می‌تواند مرحله مهمی در زندگی این فوتبالیست جوان رقم بزند بعد از بازی درباره او به خبرنگاران گفت: " موکوکو چهارده روز است که با تیم اول باشگاه تمرین می‌کند. وقتی ما ۵-۲ جلو بودیم به این نتیجه رسیدم که زمان مناسبی است که به موکوکو میدان بدهم تا اولین بازی اش در بوندس لیگا را انجام بدهد. او خیلی خیلی جوان است و باید به تلاش ادامه بدهد".

بیشتر بخوانید:

هالند؛ پسر طلایی در فکر فتح همه رکوردهای گلزنی

ارلینگ هالند؛ پسرطلایی ۲۰۲۰ اروپا

 

 

تگ ها


بروسیا دورتموند فوتبال جهان بورسیا دورتموند Bundesliga فوتبال