موکوکو: رویایت را مثل شیر دنبال کن

موکوکو ستاره ۱۶ساله دورتموند که اخیراً جوان‌ترین بازیکن تاریخ بوندس‌لیگا شد می‌گوید با تمام قوا و مثل یک شیر برای رسیدن به رویاهایش تلاش می‌کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، یوسف موکوکو ستاره ۱۶ساله بوروسیا دورتموند روز شنبه این هفته در جریان پیروزی ۵-۲ تیمش مقابل هرتابرلین برای اولین بار با پیراهن زرد دورتموند به میدان رفت تا نامش را در کتابهای تاریخ به عنوان جوان ترین بازیکن تاریخ بوندس لیگا ثبت کند.

موکوکو در حالی در دقیقه ۸۵ این مسابقه وارد زمین شد که شانزده سال و یک روز سن داشت. او به این ترتیب موفق شد رکورد قبلی بوندس لیگا که پیشتر در اختیار نوری شاهین بود را بشکند. نوری شاهین در سال ۲۰۰۵ زمانی که ۱۶ سال و ۳۳۴ روز سن داشت با پیراهن دورتموند مقابل نورمبرگ به میدان رفته بود.

موکوکو در مصاحبه ای با شبکه DAZN درباره درخشش در این سن و سال کم و رویاهایش صحبت کرد و گفت: " فوتبالیست حرفه ای شدن رویای همیشگی من بود. کسی که چنین رویایی دارد باید مثل شیر به دنبال این رویایش برود".

ستاره شانزده سال دورتموند می‌گوید با جیووانی رینا دیگر جوان دورتموند رابطه بسیار نزدیک و صمیمی‌ای پیدا کرده. او درباره رابطه اش با رینا که دو سال از او بزرگتر است گفت: "ما اصلاً با هم حرف نزده بودیم چون او آلمانی بلد نیست و من هم انگلیسی ام خیلی ضعیف است. ولی در زمین وقتی با هم بازی می کردیم همدیگر را عالی می فهمیدیم. واقعاً باورکردنی نبود".

بیشتر بخوانید:

موکوکوی ۱۶ساله؛ جدیدترین محصول کارخانه دورتموند

هالند؛ پسر طلایی در فکر فتح همه رکوردهای گلزنی

 

 

تگ ها


بروسیا دورتموند فوتبال جهان بورسیا دورتموند Bundesliga فوتبال