مکزیک فاتح مدال برنز فوتبال المپیک شد

مکزیک با پیروزی ۳-۱ برابر ژاپن میزبان، موفق شد تا مدال برنز رقابت های فوتبال المپیک توکیو را از آن خود کند....

به گزارش "ورزش سه"، گل هایی از سباستین کوردووا، جان واسکز و الکسیس وگا به مکزیک کمک کرد تا مدال برنز رقابت های المپیک توکیو را به گردن بیندازد.

مکزیک برای دومین بار توانست در مسابقات فوتبال مردان در المپیک مدال کسب کند. تیم مکزیک در دیدار رده بندی امروز توانست در سایتاما با نتیجه ۳ بر ۱ برابر ژاپن، میزبان بازی ها، به پیروزی برسد و مدال برنز را به دست بیاورد. تک گل ژاپن در دقیقه ۷۸ توسط کائورو میتوما نیز نتوانست در جبران نتیجه کمکی به میزبان کند و ژاپنی ها در نهایت دستشان از مدال کوتاه ماند و باید تا المپیک بعدی همچنان برای کسب مدال در رقابت های المپیک فوتبال مردان منتظر بمانند.

یک پنالتی زودهنگام در دقیقه ۱۰ بازی موجب شد تا  سباستین کوردووا اولین گل بازی را برای مکزیک به ثمر برساند. در ادامه در دقیقه ۲۱ جان واسکز از روی یک ضربه شروع مجدد توسط کوردووا توانست دروازه ژاپن را باز کند.

در دقیقه ۵۷ نیز الکسیس وگا  توانست نتیجه را ۳-۰ به نفع مکزیک کند. در ادامه ژاپنی ها چند بخت خوب گلزنی را مخصوصا روی درخشش دروازه بان مکزیک از دست دادند تا بالاخره در دقیقه ۷۸ بازی کائورو میتوما روی پاس کوبو توانست یکی از گل های خورده را برای میزبان جبران کند.

بازی که در دقایق پایانی به شدت پر برخورد دنبال می شد، در نهایت با همین نتیجه ۳-۱ به پایان رسید تا مکزیکی ها پس از مدال طلای المپیک لندن ۲۰۱۲، دومین مدال خود در فوتبال را در بازی های المپیک بر گردن بیاویزند.

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو