مکس ورستپن-جورج راسل؛ آینده مرسدس بدون همیلتون

لوییس همیلتون و تیم مرسدس بالاخره پس از کش و قوس های بسیار به توافق رسیده و برای ادامه همکاری قراردادی یک ساله امضا کردند. مدت زمان قرارداد جدید باعث به وجود آمدن شک و گمان هایی در رابطه با آینده قهرمان هفت باره جهان و مرسدس شده است....

به گزارش "ورزش سه"، قرارداد یک ساله لوییس همیلتون و مرسدس موجب شده تا بسیاری فصل ۲۰۲۱ را آخرین فصل حضور این راننده بریتانیایی در مرسدس و حتی فرمول یک بدانند.

پس از ماه ها چانه زنی و مذاکره لوییس همیلتون و مرسدس بالاخره همکاری خود را با یکدیگر با امضای قراردادی یک ساله، تمدید کردند. گفته می شود به موجب این قرارداد دستمزدی ۳۶ میلیون یورویی برای سلطان بلامنازع فرمول یک، که در فصل جدید بسیار امکان دارد هشتمین قهرمانی جهان خود را نیز در این مسابقات جشن بگیرد، در نظر گرفته شده است.

اما توتو ولف، مدیر مرسدس، از هرگونه اظهار نظر راجع به ادامه همکاری با ستاره بی بدیل این تیم، پس از پایان قرارداد جدید، خودداری کرد و فقط گفت: "لوییس باید تصمیم بگیرد که آینده اش چطور رقم خواهد خورد، من نمی خواهم که راجع به اینکه او در کجای زندگی اش ایستاده نظری نمی دهم.

اولین مذاکرات ما با احترام به وفاداری و صداقتی که بین ما هست، با والتری بوتاس و لوییس همیلتون خواهد بود. اما آینده متعلق به رانندگان جوان است."

صحبت های توتو ولف اشاره ای به ۳۷ ساله شدن لوییس همیلتون است؛ همان سنی که تیم فراری اعلام کرد مایکل شوماخر، قهرمان اسب های رقصان که پنج عنوان قهرمانی از هفت قهرمانی خود را با فراری به دست آورده بود، از این تیم کنار گذاشته خواهد شد و کیمی رایکونن جای او را خواهد گرفت.

به نظر می رسد که حالا نوبت به همیلتون رسیده است تا مرز باریکی که بین تسلط داشتن بر همه چیز در یک لحظه و رسیدن به پایان حرفه خود در لحظه ای بعد باشد.

گفته می شود که همیلتون درخواست دریافت دستمزدی ۴۸ میلیون یورویی داشته و این موضوع مخصوصا به دلیل بحران اقتصادی ناشی از ویروس کرونا که همه شرکت های بزرگ را به دردسر انداخته است رد شده.

پس از اینکه تیم مرسدس اعلام کرد که با همیلتون به توافق رسیده است، این راننده که معمولا بسیار در شبکه های اجتماعی فعال است، به شکلی غیرمعمول هیچ اشاره ای به تمدید قرارداد خود با مرسدس نکرد! نشانه ای دیگر از اینکه شاید این راننده واقعا به پایان کار خود با مرسدس رسیده باشد.

همیلتون سال گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا نتوانست در گرند پری صخیر شرکت کند و جورج راسل، راننده جوان و با استعداد تیم ویلیامز که از رانندگان تحت پوشش تیم مرسدس است، به جای او رانندگی کرد. راسل نمایشی خیره کننده داشت و اگر گاراژ مرسدس با اشتباهات عجیب و غریب و باورنکردنی خود آن مسابقه را تبدیل به یک کمدی سیاه نمی کرد، جورج راسل بریتانیایی اولین برد خود در فرمول یک را دشت کرده بود.

از جورج راسل همیشه به عنوان راننده بعدی مرسدس، میراث دار همیلتون و قهرمان بعدی جهان نام برده شده است.

از سوی دیگر گفته می شود که توتو ولف نگاهی هم به مکس ورستپن، راننده جوان و اعجوبه تیم ردبول، نیز دارد و ممکن است بخواهد راسل و ورستپن را در کنار هم برای مرسدس به پیست بفرستد.

ورستپن نیز هرگز پنهان نکرده که اگر ردبول نتواند برای او ماشینی مناسب قهرمانی جهان تهیه کند، این تیم را به قصد تیمی که قابلیت قهرمانی داشته باشد ترک خواهد کرد.

به نظر می رسد که پس از پایان فصل ۲۰۲۱، هم مرسدس و هم لوییس همیلتون باید به فکر برگزیدن راه هایی تازه و انتخاب هایی نو برای آینده خود باشند.

تگ ها


اتومبیل رانی فرمول یک مکس ورشتپن لوئیس همیلتون