میراث تلخ/ کوهی از بدهی ها پیش روی فتحی

لیست بلند بدهی های افتخاری و توفیقی قطعا مشکلات زیادی را پیش روی مدیران جدید استقلال قرار خواهد داد ......

لیست بلند بدهی های افتخاری و توفیقی قطعا مشکلات زیادی را پیش روی مدیران جدید استقلال قرار خواهد داد.
به گزارش سایت مدال، فتحی، سرپرست جدید استقلال روزهای سختی را پیش رو دارد، او با زمین سوخته ای مواجه است که از افتخاری و توفیقی به ارث رسیده و روزهای سختی را برای او رقم خواهد زد. مهمترین چیزی که فتحی در اختیار ندارد زمان است، او دو ماه زمان آماده سازی را در استقلال از دست داده که نمی تواند آن را برگرداند اما این تنها مشکل فتحی در فاصله 5 روز مانده تا شروع لیگ برتر نیست بلکه او با انبوه بدهی به جا مانده از دو سال اخیر مواجه است که عملا راه را برای تمدید قراردادها بسته در حالی که طبق گفته عباس ملکی عضو هیات مدیره باشگاه 45 میلیارد درآمد استقلال از سامانه های هواداری بوده است. بخشی از بدهی های بازیکنان در دو سال اخیر به شرح زیر است: 
-اول: مگویان با دلار 4000 تومانی  به گفته ادموند اختر سه میلیارد تومان طلب داشت، حالا و با دلار 8 هزار و 600 تومانی معلوم نیست او چقدر از استقلال طلب دارد. با او قرارداد سه ساله بسته شده بود که نه تنها دستمزد دو سال اول او به درستی پرداخت نشده بلکه سال سوم او به ارمنستان رفت و از پای تلویزیون به مسابقات نگاه کرد و پولش را باشگاه استقلال باید پرداخت می کرد. 
-دوم: پروپئیچ هم شرایطی مثل مگویان دارد، پرونده او در بالاترین سطح فوتبال یعنی فیفا دنبال می شود. او هم نه تنها همه پول سال اول خود را دریافت نکرد بلکه سال دوم در کشورش دور خود چرخید و از استقلال طلبکار شد. ظاهرا مبلغ قرارداد او چیزی بیش از دویست هزار دلار بوده است. 
-سوم: بویان که با اصرار شفر به ایران آمد کلا 211 دقیقه فوتبال بازی کرد و عملا کار مفیدی انجام نداد. او هم تا پایان سال بعد با استقلال قرارداد دارد و نزدیک به دویست هزار دلار طلبکار است . او نه تنها پول سال آینده را نگرفته بلکه از سال قبل هم 45 هزار دلار طلب دارد.
 -چهارم: جابر انصاری در لیست شفر نیست در حالی که 700 میلیون تومان از استقلال بابت سال قبل طلب دارد. او خیلی واضح در این رابطه مصاحبه کرد.
-پنجم: وریا غفوری در مصاحبه ای اعلام کرد که 80 درصد دستمزد پارسال خود را نگرفته و از این بابت بسیار دلخور است. او بعد از آنکه افتخاری استعفا داد به دلیل آنکه از او وعده گرفته بود اردو را رها کرد شاید با بهانه مصدومیت به تهران برگشت و برخی می گویند تراکتور سازی دنبال او است. 
-ششم: جباروف اعلام رسمی کرد که 180 هزار دلار از استقلال طلبکار است.
-هفتم: مبلغ مالیات تیام در حدود 600 میلیون تومان است که طبق قرارداد بر عهده باشگاه استقلال است و پرداخت نشده. 
-هشتم: پرونده مجتبی جباری در کمیته انضباطی باز است. او پارسال با استقلال قرارداد بست و در ماه اول در پی اختلاف نظر با مدیر عامل از استقلال اخراج شد. پرونده او همچنان باز است و به زودی دردسر ساز می شود.
-نهم: کاوه رضایی 180 میلیون تومان از استقلال طلب دارد و به کنفدراسیون فوتبال آسیا هم شکایت کرده است. 
-دهم: امید ابراهیمی به گفته و اعلام رسمی خودش در حدود یک میلیارد تومان از استقلال طلب دارد.
-یازدهم: یعقوب کریمی 300 میلیون تومان از استقلال طلب دارد.
-دوازدهم: پژمان منتظری پس از درگیری با چی چی تایم ها در باشگاه اعلام کرد 60 درصد از دستمزد سال قبل خود را دریافت نکرده است.
-سیزدهم: روزبه چشمی در حدود 600 میلیون تومان از دو سال گذشته طلبکار است.
-چهاردهم: محسن کریمی 100 میلیون تومان از سال های اخیر از استقلال طلب دارد.
-پانزدهم: بهنام برزای از استقلال جدا شد گفته می شود او هم از استقلال طلبکار است.
-شانزدهم: سید حسین حسینی در حدود 500 میلیون تومان از استقلال طلب دارد.
-هفدهم: سید مجید حسینی هم به دلیل طلب هایی که از استقلال داشت و پرداخت نشد و البته به دلیل پیشنهاد خوبی که بعد از جام جهانی داشت از استقلال رفت.

الهام حسینی نژاد/خبرنگار مدال

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال