میراسماعیلی: آغوش ما برای بازگشت ورزشکاران باز است

رییس فدراسیون جودو گفت: من به همراه سجادی، داورزنی و زارعیان ۲۶ شهریورماه برای دفاع از حق جودوی ایران به دادگاه CAS می رویم.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودو در حاشیه مراسم افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران اظهار داشت: اسامی که امروز در این تالار می بینیم، سال های سال برای ورزش ایران افتخارآفرینی کردند. وقتی اسم امامعلی حبیبی، محمود ملاقاسمی، زنده یاد سیامند رحمان و... را می شنویم، به نظرم این ها باید به نوعی سمبل و الگوی ورزش ما باشند. باید جایی باشد که نوجوانان و جوانان بیایند و نسبت به این قهرمانان شناخت کاملی پیدا کنند. کاری که کمیته ملی المپیک انجام داده، جای تقدیر و تشکر دارد. تا زمانی که این بزرگان در قید حیات هستند، باید قدردان آن ها باشیم.


وی در پاسخ به این سوال که حال جودوی ایران در حال حاضر خوب است یا خیر، عنوان کرد: حال جودوی ایران در داخل خوب است چون ما برای نظام و کشورمان سیلی خوردیم. من گله مندی دارم. امروز نامه ای را به رییس سازمان صداوسیما خواهم نوشت و خواهش می کنم که ایشان به این موضوع ورود کند. کسانی که از ما جدا شدند و حاشیه های زیادی را به وجود آوردند، دیشب دیدم که مصاحبه هایشان در حال پخش است! این افراد در شبکه های معاند صحبت کردند، علیه ما بودند و در دادگاه می خواهند علیه ما شهادت دهند، اما دیشب در تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی ایران با یک سهل انگاری مصاحبه آن ها پخش شده. کسی که به مملکت و ورزش خیانت کرده، چطور مصاحبه اش را پخش می کنیم.


رییس فدراسیون جودو ادامه داد: وقتی آقای درخشان را به عنوان بزرگتر به فدراسیون آوردم، دلیلش این بود که اختلافات داخلی را کنار بگذاریم و واحد عمل کنیم. همانطور که در تحریم ها کشور ما دوام آورده، در جودو هم باید اینچنین کار کنیم. روز ۲۶ شهریور روز مهمی برای ماست. هیات اعزامی ما مشخص شد. سجادی مشاور عالی کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو، داورزنی معاونت وقت وزارت ورزش، مجید زارعیان سرمربی تیم ملی، بنده و وکیل ما انشالله در دادگاه CAS حاضر می شویم. در حال تنظیم لایحه هستیم و روزهای پایانی آن را سپری می کنیم. فردا خدمت آقای علی نژاد هستیم و به همراه وکیلمان سعی می کنیم لایحه را نهایی کنیم. مجموعه وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودو در این موضوع واحد و یکصدا هستند چون نباید بعد از دادگاه CAS این موضوع برای فدراسیون های دیگر و حتی ورزش ما تکرار شود. ما تمام تلاش خود را می کنیم؛ هرچند با ذهنیت های منفی که علیه کشور ما به وجود آوردند، کار سخت است.


میراسماعیلی در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار هستید ایران در این دادگاه پیروز شود، گفت: واقعا کار، کار سختی است. ما نهایت تلاش خود را از نظر حقوقی کردیم. هجمه های زیادی علیه این پرونده بوده و فدراسیون جهانی هم حمایت هایی از طرف مقابل کرده. ما تا به حال در کل ورزش در چند پرونده در مجامع بین المللی پیروز شدیم؟ تلاش ما بر این است که انشالله بتوانیم جلسه احتمالا ۶، ۷ ساعته دفاع خوبی داشته باشیم. البته همچنان فرصت داریم که حتی با فدراسیون جهانی رایزنی جدیدی انجام دهیم. شاید در این موضوع بتوانیم صحبت های جدیدی داشته باشیم و موضوع تلطیف شود. 


وی در پاسخ به این سوال که با ورزشکاران ایرانی که قرار است در این پرونده علیه ایران شهادت دهند، صحبتی خواهد شد یا خیر، افزود: آغوش کشور ما همیشه برای یک فردی که اشتباه کرده، باز است. ما همچنان پذیرای آن ها هستیم و می گوییم که پل های پشت سرشان خراب نشده. هر زمانی که این دوستان بخواهند برگردند، با آغوش باز می پذیریم. این عزیزان بدانند اگر علیه ایران شهادت دهند، خیانت بزرگی در حق ۹۰ هزار جودوکار خواهند کرد. امیدوارم آن ها از این موضع پشیمان شوند. از نظر حقوقی ما نمی توانیم با آن ها ارتباطی داشته باشیم، اما دوستانی به عنوان رابط صحبت کردند و می گویند آن افراد همچنان ذهنیتشان این است که در دادگاه حاضرشوند.

تگ ها


جودو آرش میراسماعیلی