میراسماعیلی: روادید هیئت اعزامی جودو صادر می‌شود

رییس فدراسیون جودو گفت: تلاش‌های زیادی انجام دادیم و طبیعی است بخاطر شیوع کرونا اتحادیه اروپا محدودیت‌هایی برای ورود افراد دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آرش میراسماعیلی رییس فدراسیون جودو در یکی دو ماه اخیر به شدت در پی مجوز حضور هیئت اعزامی جودوی ایران به دادگاه عالی ورزش بوده و زمان زیادی برای اخذ ویزای سوئیس و تهیه یک لایحه قوی صرف کرد. رئیس فدراسیون جودو گفت‌وگویی با میزان در خصوص این موضوع و مسائل دیگر انجام داده که خواندن آن خالی از لطف نیست.

داستان حضور هیئت اعزامی جودوی ایران در CAS به کجا رسید؟


تلاش‌های زیادی انجام دادیم و طبیعی است بخاطر شیوع کرونا اتحادیه اروپا محدودیت‌هایی برای ورود افراد دارد. در تمام این مدت با امور بین‌الملل وزارت ورزش و وزارت امور خارجه در ارتباط بودیم و از تلاش‌های این عزیزان تشکر میکنم و اگر مشکل خاضی نباشد ظرف دو هفته اینده ویزا صادر می‌شود.

یعنی کار‌های شما در سافرات سوئیس نهایی شده؟


سه‌شنبه هفته گذشته من به همراه نصرالله سجادی و محمدرضا داورزنی وقت سفارت داشتیم و روز بعد هم سایر نفرات به سفارت رفتند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. باید از همکاری دوستانمان در سفارت سوئیس هم صمیمانه تشکر کنم.

پس دیگر مشکلی وجود ندارد.


تنها بحث کارت سلامت هیئت اعزامی جودوی ایران به دادگاه عالی ورزش است که ۱۰ روز به اعزام کار‌های مربوط به آن را انجام خواهیم داد.

در این مدت جلسات زیادی با مسئولان ورزش داشتید.


بله با وزیر محترم ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای جلساتی داشتیم. در بحث بودجه کمبود‌هایی داشتیم که مسئولان وزارت ورزش قول دادند در این موضوع کمک‌های لازم را انجام دهند. هفته آینده هم جلسه نهایی برای لایحه دفاعی خود داریم.

چرا برای حضور در دادگاه عالی ورزش تنها یک وکیل معرفی کردید؟


ما از ابتدا یک وکیل و یک دستیار معرفی کردیم البته خود وکیل پرونده، شورایی با همکاران خود داشته و مطمئن هستیم در دادگاه عالی ورزش به بهترین نحو از حقوق جودوی ایران دفاع خواهد کرد. این را هم در نظر بگیرید که ما محدودیت‌های مالی هم داریم و با اینکه طرف مقابل دو وکیل و دو دستیار به CAS معرفی کرده، ما به نحوه چینش اعضای دادگاه و مسائل مختلف اعتراض داشتیم که مورد قبول واقع شد و اینطور نیست که همه چیز به نفع تیم مقابل ما باشد.

برای شروع اردو‌ها و مسابقات چه اقداماتی انجام دادید؟


یک پروتکل بسیار خوب تهیه کردیم و سعی کردیم شرایطی پیش بیاوریم که از اوایل مهرماه با محدویدت‌ها و شرایط خاص مسابقات نوجوانان را برگزار کنیم و پس از آن هم اردو‌ها را شروع کرده تا بتوانیم رفته رفته کار‌های مربوط به برگزاری تمام مسابقات را انجام دهیم. البته از هفته آینده به صورت انلاین دوره ارتقا ازمون کمربند و دوره‌های مربیگری هم داریم.

نظرتان در خصوص قرارداد مارک ویلموتس چیست؟


رشته‌های منهای فوتبال همیشه مظلوم هستند. روشن است که در کشور ما قهرمانی‌های المپیک، جهان و آسیایی برای رشته‌هایی غیر از فوتبال بوده، اما با این حال پاداشی یک قهرمان المپیک از قرارداد یک فوتبالیست در لیگ دسته اول هم کمتر است. موضوع قرارداد ویلموتس هم شرایط را بدتر کرد و واقعا تبعیض بین فوتبال و سایر رشته‌ها گاهی اوقات آزاردهنده می‌شود.

راه حل برطرف شدن این مشکل چیست؟


اول این را بگویم که من وخیلی دیگر از قهرمانان از طرفداران فوتبال هستیم و نمیگویم باید شرایط مالی در فوتبال و سایر رشته‌ها یکسان باشد، اما برخی اعداد و ارقام در فوتبال ایران عجیب است. فعلا بهترین راهکار حرکت زیبایی است که وزارت ورزش و جوانان در مبارزه با فساد در ورزش خصوصا فوتبال راه انداخته و همه باید از آن حمایت کنیم. امیدوارم شرایط مالی تمام فدراسیون‌های ورزشی خوب باشد و دیگر شاهد قرارداد‌هایی با این مبالغ نجومی نباشیم.

بیشتر بخوانید:

دردسرهای یک ملی‌پوش برای فدراسیون/ امید کسب مدال قرنطینه می‌شود!

ماجرای عجیب در پرونده جودو ایران/سجادی: استعفا ندادم که منصرف شوم

 

 

تگ ها


جودو آرش میراسماعیلی جودو