میررحیمی: شرایط روانی کمانداران سبب افت رکورد شده

سرمربی تیم ملی ریکرو زنان و مردان با اشاره به افت رکورد کمانداران به خاطر مشکلات روحی و روانی گفت: تعطیلی طولانی مدت اردوها و پیگیری تمرینات از منزل سبب افت رکورد کمانداران شده است....

به گزارش "ورزش سه"، مجید میررحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری تمرینات انفرادی تاثیری در عملکرد کمانداران و افزایش رکورد آنها دارد یا خیر؟ اظهار کرد: از زمانی که ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان مجوز برگزاری تمرینات در رشته‌های انفرادی را صادر کرد، کماندارانی که شرایط تمرین در سایت تیروکمان را داشتند از خرداد تمرینات خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی آغاز کردند که البته چون به شکل اردو نیست به اعتقاد من تاثیر زیادی بر افزایش رکورد کمانداران نخواهد داشت. زیرا در حالت تمرینات گروهی برنامه‌ها منسجم‌تر و دقیق‌تر است و کمانداران براساس زمان مشخص سعی می‌کنند رکورد خود را افزایش دهند اما در انفرادی این طور نیست.

وی گفت: انجام تمرینات انفرادی فرصت خوبی را برای ورزشکار فراهم می‌کند تا مشکلات فنی خود را برطرف کند و اگر آسیب دیدگی از قبل داشته باشد با انجام بدنسازی و تقویت قسمت آسیب‌دیده خود را برای مسابقات آینده آماده کند.

سرمربی تیم ملی ریکرو پیرامون این پرسش که آیا برای کمانداران شهرستانی نیز شرایط حضور در سایت تیروکمان فراهم شده است یا خیر؟ افزود: چون تمهیدات لازم از نظر خوابگاه و تغدیه برای کمانداران شهرستانی در سایت تیروکمان فراهم نشده اگر کسی بتواند این شرایط را برای خود فراهم می‌کند امکان انجام تمرین در سایت را خواهد داشت در غیر این صورت با هماهنگی که با هیات‌های استانی انجام شده از طریق فضای مجازی تمرینات لازم به آنها داده می‌شود تا تمرینات خود را در شهرستان پیگیری کنند. البته هر شب باید کمانداران به ما گزارش عملکرد بدهند تا در جریان وضعیت آنها قرار بگیریم.

میررحیمی اضافه کرد: متاسفانه از زمانی که اردوها به دلیل ویروس کرونا تعطیل شده ورزشکاران از نظر روحی و روانی تحت فشار زیادی قرار دارند و انگیزه آنها کاهش پیدا کرده و دچار افت رکورد شده‌اند. بنابراین با شروع اردوها کار سختی را پیش رو داریم و باید کار را از صفر شروع کنیم تا رکوردها کم کم افزایش یافته و ثابت شود.

وی در پایان درباره وضعیت میلاد وزیری گفت: میلاد وزیری به دلیل آسیب دیدگی که از ناحیه سرشانه دارد تغییر زمان بازیهای المپیک فرصتی را برای او فراهم کرده تا با انجام کار فیزیوتراپی و تمرینات سبک آسیب‌دیدگی خود را مرتفع و در شرایط بهتری خود را برای مسابقات آینده آماده کند. به هر صورت شرایط پیش آمده سبب افت رکورد کمانداران شده و ما باید بعد از برگزاری اردو تلاش کنیم تا دوباره به جایگاه قبلی خود بازگردیم.

تگ ها


تیر اندازی