میرزاپور: انتظار خط خوردن حسینی را نداشتم/بیرانوند دنبال دستکش طلا است

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال می گوید علیرضا بیرانوند برای دریافت دستکش طلای جام ملت های آسیا تلاش می کند ......

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال می گوید علیرضا بیرانوند برای دریافت دستکش طلای جام ملت های آسیا تلاش می کند ...
دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال می گوید علیرضا بیرانوند برای دریافت دستکش طلای جام ملت های آسیا تلاش می کند.
 
به گزارش مدال، ابراهیم میرزاپور درباره اعلام نام علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده و پیام نیازمند به عنوان سه دروازه بان اصلی تیم ملی برای حضور در جام ملت های آسیا بیان کرد: علاوه بر بیرانوند، عابدزاده و نیازمند ما سیدحسین حسینی و رشید مظاهری را هم داشتیم که در اردوهای قبلی حضور داشتند و همه از گلرهای خوب فوتبال ایران هستند و در تیم های باشگاهی خود نیز خوب درخشیدند. اگرچه آنها در بعضی بازی ها خوب کار نکردند اما گلرهای باکیفیتی هستند. درباره بیرانوند تکلیف مشخص است؛ او با توجه به درخششی که در جام جهانی داشت و جواب انتقادها را داد مشخص بود به جام ملت ها می رود و دروازه بان اول تیم ملی است. درباره عابدزاده و نیازمند هم به هر حال آقای کی روش تشخیص داده که بهتر از دو نفر دیگر هستند و با توجه به شناختی که دارد آن ها را به امارات خواهد برد.
 
 
وی درباره خط خوردن سیدحسین حسینی که در اردوی قطر هم حاضر بود، تاکید کرد: من شخصا شانس حسینی را نسبت به نیازمند برای حضور در جام ملت ها بیشتر می دانستم. او تجربه بیشتری نسبت به نیازمند دارد و در چند بازی ملی نیز حضور داشته اما به هر حال تصمیم آقای کی روش بوده است. بی تردید کی روش شناخت دارد و راحت تر می تواند در این خصوص پاسخ بدهد. ضمن اینکه نیازمند هم دروازه بان جوانی است که آینده روشنی دارد.
 
 
دروازه بان سابق تیم ملی که در جام جهانی 2006 نیز بازی کرده، درباره اینکه دروازه بان پنالتی گیری در لیست کی روش وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اعتقاد شخصی من این نیست که حتما یک دروازه بان باید پنالتی گیر باشد. اگرچه در گذشته دروازه بان هایی مثل رحمتی و طالب لو در پنالتی ها خیلی خوب مسیر توپ را تشخیص می دادند، اما اکثر گلرها در پنالتی ها شانسی عمل می کنند و نمی شود گفت که دروازه بانی که پنالتی گیر نیست نمی تواند خوب کار کند. هر دروازه بانی می تواند پنالتی را بگیرد یا گل بخورد و این ملاک درستی برای سنجش دروازه بان ها نیست.
 
 
میرزاپور در پاسخ به این پرسش که آیا بیرانوند به عنوان دروازه بان اول می تواند عملکرد خوبش در جام جهانی را در امارات هم تکرار کند، افزود: علی بعد از جام جهانی اعتماد به نفس خوبی گرفته و عملکرد مطلوبی داشته است. من با او حرف زدم، او می داند که اگر بخواهد ضعیف کار کند نفرات آماده دیگری هستند که منتظر فرصتند تا جایش را بگیرند. او به دنبال آن است که عملکرد خوبش را ادامه دهد و در امارات نیز عنوان بهترین دروازه بان جام ملت ها را از آن خود کند.