میرشاد ماجدی: در تورنمنت های دوستانه نتیجه گیری در اولویت نیست

میرشاد ماجدی رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت که از تیم نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا رونمایی خواهد شد....

به گزارش مدال، میرشاد ماجدی با اشاره به اهمیت تیم‌های پایه اظهار داشت: بحث تیم‌های پایه مهمترین موضوعی است که آینده فوتبال کشور را تامین می‌کند. معتقدم تیم‌های ملی ما در رده‌های پایه بسیج می‌شوند تا با بهتر شدن و کسب تجربه، آینده فوتبال را تامین کنند.

وی افزود: وقتی تیم‌ها به مسابقات یا تورنمنت‌های مختلف دوستانه اعزام می‌شوند، حتماً نباید اولویت نتیجه‌گیری مطرح شود. همانطور که ما تمرین داریم، تیم‌های کشورهای دیگر نیز پا به پای ما تمرین و تلاش می‌کنند. در تورنمنت‌ها و بازی‌های دوستانه باید نقاط ضعف و قوت تیم، بازیکنان و سلایق کادر فنی دیده شود و در نهایت بررسی صورت گیرد.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در تیم نوجوانان کار بسیار خوبی صورت گرفت. 40 بازیکن به دو گروه تقسیم شده و در دو تورنمنت خوب چین و تاجیکستان حاضر شدند. فراموش نکنیم که یک تیم قبراق هم به عنوان تیم پشتوانه در قالب تیم نونهالان، به صورت مرتب اردو و تمرین برگزار می‌کند.کادر فنی با ارزیابی‌های خود، بهترین‌ها را انتخاب خواهد کرد و در واقع در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، از تیم نوجوانان ایران رونمایی می‌شود.

انتقادات سازنده است و پیشنهادها باعث می‌شود شاهد روند رو به رشد باشیم. ماجدی ضمن بیان این جمله گفت: کمیته فنی عملکرد همه تیم‌ها را بررسی می‌کند، اما این دلیل نمی‌شود چون در یک تورنمنت دوستانه شکست خوردیم، تفسیر کنیم که تیم خوبی نداریم. نقاط ضعف در این مدت بارها و بارها آسیب‌شناسی می‌شود تا با رفع معایب، شاهد روند مطلوبی باشیم.

 

بیشتر بخوانید:

لیگ قهرمانان آسیا امشب در غرب پیگیری می‌شود

تگ ها


رئیس کمیته آموزش قهرمانی آسیا تیم نوجوانان ایران میرشاد ماجدی فوتبال