میرعمادیان: مشکلات مالی در این نتیجه بی‌تاثیر نبود

مربی سازنده کشتی ایران معتقد است ناکامی بزرگی در جهانی مجارستان رقم خورد اما اینکه عنوان شده در تیمهای ملی جوانگرایی شده بهانه خوبی برای توجیه ناکامیها نیست ......

مربی سازنده کشتی ایران معتقد است ناکامی بزرگی در جهانی مجارستان رقم خورد اما اینکه عنوان شده در تیم‌های ملی جوانگرایی شده بهانه خوبی برای توجیه ناکامی‌ها نیست.
سید‌مصطفی میرعمادیان با بیان اینکه ناکامی کشتی ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان را باید در دو بخش نقد و بررسی کرد، گفت: «بخش اول از دلایل افت محسوس کشتی ایران در رقابت‌های جهانی به حواشی تیم ملی مربوط می‌شد. مسائلی مثل مشکلات ارزی و نارسایی‌های مالی که خواسته یا ناخواسته بر عملکرد درون اردویی کشتی‌گیران تاثیر گذاشت. اینکه بگوییم مسائل مالی و تهیه ارز هیچ ربطی به کشتی‌گیران ندارد اصلا حرف درستی نیست چراکه همین کشتی‌گیران نگاه ویژه‌ای به جوایز قهرمانی و مدال‌آوری خود دارند و زمانی که می‌بینند وضعیت اقتصادی و مالی فدراسیون و حتی ورزش کشور تا این حد نامطلوب است، انگیزه و روحیه زیادی برای مبارزات خود ندارند. شاید بتوان این موضوع را بی‌تاثیر دانست اما به واقع این کاستی‌ها می‌تواند تا حد فراوانی روی آرامش روحی و روانی کشتی‌گیران تاثیر منفی داشته باشد.»
او در ادامه به بخش دیگری از دلایل این ناکامی اشاره کرد و گفت: «بخش دیگری از نتایج ضعیف تیم ملی کشتی  به مسائل فنی برمی‌گردد. منتقدان و کارشناسان کشتی باید در وهله اول بدانند که با چه هدفی از عملکرد کشتی‌گیران انتقاد می‌کنند. من هم به‌عنوان یکی از مربیان کشتی معتقدم شرایط و نحوه تمرین‌های ملی‌پوشان چندان سازنده و مطلوب نبود. منظور من این است که تمرین‌های بچه‌ها باید اختصاصی دنبال می‌شد و فشار تمرین‌ها برای تمامی آزادکاران یکسان دنبال نمی‌شد. بعضی از بچه‌ها مثل پرویز هادی و علیرضا کریمی از شرایط جسمانی خاصی برخوردارند که با فشار تمرین‌ها، مشکل زیادی پیدا نمی‌کنند اما برخی دیگر از نفرات تیم ملی در اثر همین تمرین‌های پرفشار، بازده خوبی در مسابقات نداشتند. طبیعتا اگر تمرین‌های اختصاصی برای هر کدام از بچه‌ها پیگیری شده بود و برنامه تمرینی خاصی برای هر کدام از ملی‌پوشان داشتیم، شاهد عملکرد بهتری از آنها بودیم.»
میرعمادیان در واکنش به این موضوع که برخی معتقدند فشار تمرین‌های درون اردویی کشتی‌گیران زیاد بوده نیز گفت: «شرایط بدنی بچه‌ها نسبتا خوب بود اما این کشتی‌گیران در طول فشار مسابقات جهانی تاب و تحمل نیاوردند که فکر می‌کنم این موضوع به فشار تمرین‌ها مربوط بود.»

تگ ها


کشتی قهرمانی جهان کشتی