میرهاشم حسینی به مدال نقره جهان رسید

میرهاشم حسینی با شکست برابر نماینده چین به مدال نقره وزن 63- کیلوگرم دست یافت ......

میرهاشم حسینی با شکست برابر نماینده چین به مدال نقره وزن 63- کیلوگرم دست یافت.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور از سوم تیرماه در سالن «تی وان آرنا» موجو آغاز و امروز (جمعه) به پایان می رسد. در روز پایانی این مسابقات، میرهاشم حسینی پس از کسب پنج برد برابر حریفان در دیدار پایانی رو در روی ژائو شوآی از چین قرار گرفت و در پایان با قبول شکست۱۱ بر ۵ بر سکوی نائب قهرمانی جهان ایستاد و به مدال نقره بسنده کرد.

نماینده ایران در راند نخست بیش تر در پی آنالیز حریف بود و در پایان نتیجه دو بر دو مساوی شد. در ادامه نماینده چین با عملکردی بهتر توانست اختلاف امتیازی ایجاد کند و به عنوان قهرمانی دست یافت.

هوگوپوش وزن ۶۳- کیلوگرم در نخستین گام رو در روی عمر حجامی از مراکش قرار گرفت و با پیروزی مقتدرانه ۲۵ بر ۵ از شیاپ چانگ خارج شد. تکواندوکار مراکشی پیش از این در المپیک ریو ۲۰۱۶ و مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ حضور داشته اما دستش از کسب مدال کوتاه مانده است.

حسینی در مبارزه دوم خود به مصاف آلخاندرو چانگ از آمریکا رفت و با نتیجه ۲۱ بر ۱۰ پیروز میدان شد و به جمع شانزده نفر پایانی راه یافت.

وی موفق شد در مرحله یک هشتم نهایی، هاکان رچبر از ترکیه رنک دهم دنیا را با نتیجه ۲۰ بر ۶ و به دلیل ۱۰ اخطاره شدن حریف در راند دوم شکست دهد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد

نماینده وزن ۶۳- کیلوگرم ایران در چهارمین مبارزه خود در مسابقات جهانی تکواندو توانست هسین چیا هو از چین تایپه را با نتیجه ۲۱ بر ۷ از پیش رو بردارد و ضمن صعود به جمع چهار نفر برتر مدال برنز خود را نیزقطعی کرد.

تکواندو کار نوزده ساله ایران پس از کسب چهار پیروزی، پا به مرحله نیمه نهایی گذاشت. او در این مرحله برابر محمد ممدوف از آذربایجان قرار گرفت و در پایان ۶ بر ۵ به پیروزی رسید و ضمن قطعی کردن مدال نقره خود به فینال نیز راه یافت.

 

تگ ها


اخبار روز تکواندو