میزبانی جام ملت ها ومشکلاتی که باقیمانده است

میزبانی جام ملت های آسیا حق مسلم فوتبال ایران است ؛ در این مسئله هیچ تردیدی وجود ندارد اما دوستان لابد می دانند شرایط میزبانی فقط تقاضای آن نیست ......

میزبانی جام ملت های آسیا حق مسلم فوتبال ایران است ؛ در این مسئله هیچ تردیدی وجود ندارد اما دوستان لابد می دانند شرایط میزبانی فقط تقاضای آن نیست.ما در حال حاضر فقط متقاضی میزبانی جام ملت های 2023 هستیم اما باید ببینیم شرایط این اتفاق بزرگ را داریم؟

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی،برای همه مردم مسجل است كه امكانات ورزشی ما، ورزشگاه های كشور و زمین های چمن اصلاً خوب نیست. تأسیسات ورزشی و زیرساخت های آن مشكلات فراوانی دارد.

اگر بخواهیم صادقانه با قضیه برخورد كنیم باید بگوییم تنها یك ورزشگاه آزادی را داریم كه می توانیم بازی های بزرگ را در آن برگزار كنیم. سایر ورزشگاه های كشور حتی در تبریز و اصفهان نیاز به كارها و اقدامات تكمیلی دارند.

همین ورزشگاه آزادی هنوز از سقف طبقه دوم آن به پایین آب چكه می كند. در نتیجه نمی توانیم ادعا كنیم كنفدراسیون فوتبال با این شرایط باید میزبانی را به ما اعطا كند.

كار آنها هدیه دادن نیست دوستان. میزبانی را هدیه نمی دهند. ممكن است میان كشورهایی كه امكانات مناسب دارند لابی های مختلفی با كنفدراسیون صورت بگیرد اما ما سال 2023 می توانیم زیرساخت های فوتبال ایران را درست كنیم؟ آیا هتل به اندازه كافی داریم؟ آیا مشكل حضور بانوان را در ورزشگاه ها حل كرده ایم؟

در بازی های مقدماتی جام جهانی تماشاگران ما با نارنجك، داوران را مورد اصابت قرار دادند ؛ اتفاقی كه در هیچ كجای فوتبال آسیا مشاهده نمی شود اما اگر در كوران جام ملت ها به میزبانی ایران چنین اتفاق تلخی رخ داد چگونه جواب این آبروریزی را می دهیم؟

اشتباه نكنید ؛ ما دوست داریم كه ایران از حق میزبانی استفاده كند. آخرین باری كه قهرمان جام ملت های آسیا شدیم در همین تهران خودمان بود.

اینك بیش از 40 سال از آن روز می گذرد اما با این امكانات ابتدایی و مشكلاتی كه در پیش داریم بعید است بتوانیم به همین سادگی میزبانی جام ملت ها را به دست بیاوریم.

ZOOM

با عربستان چه می كنیم؟

اصلاً چرا راه دور می رویم. در این دو سال گذشته عربستان موفق شد حق میزبانی را از تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا سلب كند. بازی های ما با عربستان همین حالا در كشور ثالث برگزار می شود. اگر روابط میان دو كشور عادی نشود با عربستان می خواهید چه كنید؟ می بینید مشكلات یكی، دو تا نیست. به فرض كه مسئله عربستان حل شد و آنها را شكست دادیم ؛ با این زمین های چمن درب و داغان چگونه می خواهیم از این همه تیم میزبانی كنیم؟ ژاپنی ها و كره ای ها منهای ورزشگاه آزادی در كدام زمین با چه كیفیتی قرار است به میدان بروند؟

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال