میزبانی حق تیم های شهرستانی است/ برخوردهای خوبی با داور نشد

سرمربی تیم والیبال سایپا پس از پایان نیم فصل نخست مسابقات گفت: تیم‌های شهرستانی درخواست میزبانی در دور برگشت را دارند و نمی‌توانیم مقابل نظر آنها بی احترامی کنیم....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر والیبال در حالی برای تیم سایپا به پایان رسید که مصطفی کارخانه پیش از بازی معوقه این تیم مقابل شهرداری ورامین استعفا داد. سپس ناصر شهنازی در ادامه هدایت نارنجی پوشان را برعهده گرفت و موفق شد در نخستین بازی خود با نتیجه سه بر یک از سد تیم شهرداری ورامین عبور کند.

در پایان نیم فصل، تیم والیبال سایپا با کسب ۹ پیروزی و ۲۸ امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار گرفت.

ناصر شهنازی سرمربی تیم والیبال سایپا در گفتگو با خبرنگار مهر پس از بازی مقابل تیم شهرداری ورامین گفت: هر تغییر و تحولی در باشگاه با چالش‌هایی مواجه می‌شود. مهم این است که چالش‌ها طوری مدیریت شود که سمت و سوی مثبت به خود بگیرد. بازی مقابل تیم شهرداری ورامین نشان داد که چالش‌ها به سمت مثبت می‌رود چرا که بازیکنان جنگنده وارد شدند و از جان و دل مایه گذاشتند تا پیروز شدیم. این مهمترین کاری بود که توسط مدیران باشگاه و مربیان انجام شد.

وی افزود: بازیکنان نشان دادند پتانسیل بالایی دارند. نقطه ضعف‌هایی در تیم وجود دارد که باید رفع شود. به هر حال تا ما بخواهیم تفکرات خود را در تیم پیاده کنیم، نیاز به زمان است. اما بازیکنان نشان دادند که فعل خواستن را صرف کرده‌اند و تمام تلاش خود را در بازی مقابل شهرداری ورامین به کار گرفته‌اند.

سرمربی تیم والیبال سایپا تأکید کرد: در جدول رده بندی به پیروزی مقابل شهرداری ورامین نیاز داشتیم چرا که در صورت شکست، جبران اختلاف امتیاز با تیم‌های صدر جدول سخت می‌شد. بنابراین با تمام هم و غم در بین سیستم مدیریت، سرپرستی، مربیان و بازیکنان در نهایت توانستیم پیروز شویم.

وی در پاسخ به این سوال که پشت خط زن تیم در بازی مقابل شهرداری ورامین در امتیازهای حساس دچار مشکل می‌شد، نظر شما چیست؟ گفت: ما در حمله شرایط خوبی داشتیم اما طبق آمار در دفاع عملکردمان ضعیف بود. باید روی این موضوع کار کنیم. سال گذشته تیم نشان داد دفاع خوبی دارد پس این پتانسیل وجود دارد و ما باید این مشکل را برطرف کنیم.

شهنازی تصریح کرد: تیم شهرداری ورامین شرایط متفاوت با تیم ما داشت. پس از ست نخست که به راحتی پیروز شدیم، در ادامه کار کمی سخت شد. زمانی که یک تیم نتیجه را واگذار می‌کند دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد. بنابراین تمام توان خود را به کار می‌گیرد. پس ما باید مدیریت کنیم و این نیاز به زمان دارد تا ما شرایط را تحت کنترل بگیریم. همین که توانستیم پیروز شویم، خوب است.

سرمربی تیم والیبال سایپا درباره برگزاری دور برگشت به صورت متمرکز گفت: طبیعی است که تیم‌های تهرانی علاقه مند به بازی متمرکز به میزبانی تهران باشند چرا که با سالن‌ها شناخت بیشتری دارند و رفت و آمدها کاهش می‌یابد و از نظر کرونا وضعیت بهتر است. اما ما باید به تصمیم و درخواست تیم‌های شهرستانی نیز احترام بگذاریم و واقع بین باشیم. نمی‌توانیم حق و ناحق کنیم. وقتی آنها تمایل دارند میزبان باشند، نباید مقابل نظرشان بی احترامی کرد.

شهنازی درباره استفاده از ویدئو چک گفت: زمانی که در یک رویداد ۵-۶ تیم شرایط قهرمانی را دارند مطمئناً چالش‌هایی به وجود خواهد آمد. برای کاهش این حواشی نیاز به استفاده از ویدئو چک حس می‌شود. مقابل شهرداری ورامین برخوردهای خوبی با داور صورت نگرفت. به هر حال بازیکنان و داوران اشتباه می‌کنند و این گونه برخوردها فشار روانی روی داور را بیشتر می‌کند. استفاده از ویدئو چک می‌تواند باعث کاهش این حواشی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیروزی مقابل تیم شهرداری ورامین را به مدیریت، بازیکنان و کارگران سایپا تقسیم می‌کنم. این نخستین برد بود که امیدوارم ادامه دار باشد.

بیشتر بخوانید:

فرهاد قائمی به تیم والیبال لبنیات هراز آمل پیوست

درخشش اسفندیار و کریمی در کاپ والیبال اروپا

 

 

تگ ها


ناصر شهنازی شهرداری ورامین تیم والیبال شهرداری ورامین تیم والیبال سایپا والیبال