میلاد-احسان؛ رقبای دیروز، مکمل‌های امروز (عکس)

میلاد محمدی و احسان حاج صفی در مسیر جام جهانی ۲۰۱۸ و در هفته های ابتدایی این مسابقات، رقابت سختی برای رسیدن به ترکیب اصلی داشتند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، احسان حاج صفی در هفته اول و دوم رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل قطر و سپس چین در پست مدافع چپ به میدان می رفت؛ همانجایی که با بازی در آن پست خودش را به اهالی فوتبال معرفی کرد ولی از همین بازی بود که کی روش تغییر عظیمی در زندگی حرفه ای کاپیتان فعلی تیم ملی ایجاد کرد و از او در پست هافبک دفاعی بهره برد.


از دیدار هفته سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ هم این میلاد محمدی بود که در پست دفاع چپ به کار گرفته شد و اینقدر خوب کار کرد تا حالا پس از چند سال همچنان انتخاب اول در این پست باشد.


میلاد محمدی در دیدار برابر سوریه نیز بار دیگر در پست مدافع چپ بازی کرد و اگرچه روز خیلی خوبی را تجربه نکرد ولی اسکوچیچ هم نشان داد که این بازیکن سرعتی که در فوتبال بلژیک توپ می زند، انتخاب اول او در پست مدافع چپ است و البته همچنان احسان حاج صفی که در مقابل سوریه ۱۱۳ امین حضور خود را با پیراهن تیم ملی تجربه کرد، به حضور در بخش میانی زمین ادامه می دهد و با این روند شاید تا چند سال دیگر کسی یادش نیاید که احسان نیمی از سال های حرفه ای خود را در پست مدافع و وینگر چپ سپری کرده است.


میلاد و احسان پس از پشت سر گذاشتن رقابت برای رسیدن به پست دفاع چپ، طی سال های گذشته بیشتر به دلیل پست هایی که در زمین به آنها محول شده، مکمل هم بوده اند و روز خوب آنها می تواند منطقه چپ زمین تیم ملی ایران را برای حریفان آسیایی خطرناک تر از هر حریف دیگری بکند.

بیشتر بخوانید:

نصرتی: سوریه تیم ملی را خیلی تحت فشار نگذاشت

ذخیره‌های تیم ملی؛ در انتظار پرش به ترکیب اصلی

 

 

تگ ها


تیم ملی ایران احسان حاج صفی فوتبال ایران میلاد محمدی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال