میلیاردر نیجریه‌ای در اندیشه خرید آرسنال و رساندن توپچی‌ها به قهرمانی

آلیکو دانگوته ثروتمندترین مرد آفریقا اعلام کرده برنامه دارد در سال 2021 باشگاه آرسنال را به طور کامل خریداری و آن را به قهرمان انگلیس تبدیل کند....

به گزارش مدال، «آلیکو دانگوته» تاجر 62 ساله نیجریه‌ای با ثروت بیش از 8.5 میلیارد پوند، ثروتمندترین مرد قاره آفریقا به حساب می‌آید. او پیش از این قول داده بود سال 2020 برای خرید آرسنال اقدام کند اما به دلیل پروژه کمپانی‌اش این تاریخ را به سال بعد موکول کرد.

این در حالی‌ست که «استن کرونکه» مالک فعلی توپچی‌ها شخصیت محبوبی بین هواداران نیست و حتی به ندرت در ورزشگاه امارات حاضر می‌شود. این مسئله باعث شده هواداران توپچی‌های لندن از احتمال خرید باشگاه توسط دانگوته استقبال کنند.

دانگوته درباره این مسئله گفت: «آرسنال باشگاهی است که دوست دارم روزی آن را بخرم اما فعلا پروژه‌ای 20 میلیارد دلاری دارم و باید روی آن متمرکز باشم. پس از پایان پروژه‌ها شاید سال 2021 اقدام به خرید باشگاه کنم. فعلا هدفم بردن کمپانی به سطح بالاتر است و برنامه‌ای برای خرید آرسنال ندارم اما در سال 2021 همه چیز می‌تواند تغییر کند. اگر آرسنال را بخرم آن را به بهترین باشگاه انگلیس و جهان تبدیل خواهم کرد.»

بیشتر بخوانید:

عکس‌نوشت؛ کلاه برداری از آرسنالی‌ها!


 

تگ ها


آرسنال توپچی‌های لندن میلیاردر آفریقایی خرید آرسنال فوتبال جهان آلیکو دانگوته فوتبال