۸ میلیارد، ۳ پنجره؛ قهرمان با این کابوس سرپا می ماند؟

شوکه کننده، تبدیل به کابوسی ترسناک برای تیمی شده که دیروز تصویر خود را بر جام قهرمانی لیگ می دید....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روز گذشته برای پرسپولیس شیرین تر از چیزی بود که هواداران این تیم تصور می کردند. پیروزی کم دردسر در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی مقابل شهر خودرو بلافاصله بعد از شکست استقلال و توقف سپاهان خبر خوشی در پایان دومینوی بازی های سخت نیم فصل دوم بود. اما این همه، تمام اتفاقات خوب پیرامون پرسپولیس نبود. در حالی که با پایان بازی های دیروز، فاصله تیم گل محمدی با نزدیک ترین رقیب به ۷ امتیاز رسیده بود، رای کمیته انضباطی برای دیدار لغو شده پرسپولیس – سپاهان اعلام شد و ناگهان پکیج خبرهای خوشحال کننده برای سرخ ها کامل شد. اعلام نتیجه ۳-۰ به سود پرسپولیس، اختلاف این تیم را با شاگردان امیر قلعه نویی به ۱۰ امتیاز رساند و حتی هواداران پرسپولیس در فضای مجازی کری خوانی ها برای قهرمانی پایان فصل را استارت زدند.

اما پس از مسابقه با شهر خودرو، مدیرعامل پرسپولیس حامل خبر شیرینی برای این تیم نبود. انصاریفرد در میان خبرنگاران اعلام کرد که گابریل کالدون، سرمربی آرژانتینی نیم فصل اول سرخپوشان از باشگاه پرسپولیس رسما به فیفا شکایت کرده و پرونده جدیدی برای این باشگاه باز شده است. این اتفاق قطعا دردسرهای جدیدی برای پرسپولیس ایجاد خواهد کرد.

با این حال، به نظر می رسد تعادل ۲۴ ساعت اخیر بین اخبار خوب و بد سرخ ها برقرار شده باشد. چرا که خبرهای نگران کننده هم تنها محدود به شکایت گابریل کالدرون نبوده است. با اعلام رسمی رسانه باشگاه پرسپولیس، پرونده شکایت ماریو بودیمیر، مهاجم کروات فصل گذشته این باشگاه، در فیفا به مرحله صدور رای رسیده و حکم سنگینی به نفع بودیمیر و علیه باشگاه صادر شده است. مطابق رای فیفا، باشگاه پرسپولیس به پرداخت مبلغ ۴۷۵ هزار یورو ( ۱۴۸ هزار یورو نیم فصل دوم ۱۹-۲۰۱۸ به علاوه ۳۲۷ هزار یورو فصل ۲۰-۲۰۱۹) محکوم شده است. به این مبلغ ۵ درصد غرامت دیرکرد نیز اضافه می شود. بخش دیگر این رای هم بندی است که در صورت عدم پرداخت متوجه باشگاه می شود. پرسپولیس تنها ۴۵ روز برای پرداخت این بدهی فرصت خواهد داشت و در صورت نپرداختن این مبلغ، سرخ های پایتخت از جذب بازیکن در ۳ پنجره نقل و انتقالاتی محروم خواهند شد. 

برای وضعیت فعلی پرسپولیس در فصلی که مشکلات مالی کاملا مشهود بوده، پرداخت ۸ میلیارد تومان ظرف ۴۵ روز کار فوق العاده دشوار و نامتحملی به نظر می رسد. اگر مدیران در این پرداخت ناموفق باشند باید وارد دوران عجیب بسته شدن ۳ پنجره نقل و انتقالاتی شوند. این در حالی است که پرسپولیس همین فصل قبل بود که ۲ پنجره نقل و انتقالات را به دلیل محرومیت از دست داده بود.

در تشریح شرایط این روزهای پرسپولیس باید یادآور شویم که علاوه بر قطعی شدن شکایت کالدرون و صدور حکم پرونده بودیمیر، هنوز طلب حدود یک میلیون یورویی برانکو و دستیارانش (به همراه غرامت دیرکرد) از فصل گذشته باقی است و تلاش های نمایندگان پرسپولیس برای گرفتن تخفیف از مربیان کروات نتیجه ای در بر نداشته است. خطرناک اینجاست که با صدور رای پرونده بودیمیر که مربوط به شکایت تابستان امسال است، به نظر می رسد پرونده برانکو – پرسپولیس هم فاصله چندانی تا مرحله صدور حکم نداشته باشد؛ جایی که با در نظر گرفتن شرایط فعلی، یک بدهی ۱۷ میلیاردی روی دست پرسپولیس خواهد گذاشت.

خلاصه اینکه وضعیت پرسپولیس در زمین و جدول رده بندی لیگ، اصلا شبیه مسائل کلان باشگاه نیست و در آینده نزدیک ممکن است همین کمبودهای مالی و بدهی های سنگین، شیرازه تیمی را که رویای چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ ایران را در سر می پروراند، از هم بپاشد.

بیشتر بخوانید:

رسمی؛ فیفا پرسپولیس را نقره داغ کرد

عذرخواهی وحید امیری پس از درخشش در بازی با شهرخودرو!

 

 

تگ ها


ماریو بودیمیر فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال