۷۰ میلیون تماشاگر در پنج تورنمنت شطرنجی کارلسن!

تور شطرنجی کارلسن موفق شد فقط در پنج رقابت خود، ۷۰ میلیون تماشاچی را به خود جذب کند که این آمار در شطرنج جهان کم‌نظیر است....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع کرونا تنها رشته‌ای که توانست مسابقاتش را با کیفیت بالا برگزار کند، شطرنج بود. قهرمان نروژی شطرنج جهان یعنی مگنوس کارلسن پس از تعطیل شدن متوالی رقابت‌های حضوری شطرنج باتوجه به شیوع کرونا، تصمیم گرفت که رقابت‌های شطرنج آنلاین را راه‌اندازی کند. این قهرمان نروژی شطرنج جهان پس از برگزاری اولین رقابت آنلاین که با حضور بازیکنان مطرح جهان و استقبال بی‌نظیر علاقه‌مندان همراه بود، با توجه به موفقیت فوق‌العاده در برگزاری مسابقه اول، تور یک میلیون دلاری مسابقات آنلاین به راه انداخت.

مسابقات آنلاین کارلسن با حضور برترین شطرنج بازان جهان برگزار شد. شاید کرونا باعث شد که در شطرنج جهان لحظات نابی ایجاد شود چرا که حضور تمام بازیکنان برتر در یک رقابت شطرنج بسیار کم به چشم می‌خورد اما مسابقات آنلاین باعث شد که این بازیکنان گرد هم آمده و رقابت‌های جذاب و آموزنده‌ای را برای تماشاچیان رقم بزنند. 

کارلسن نشان داد که چرا قهرمان بلامنازع جهان است. او مانند مسابقات حضوری در رقابت‌های آنلاین پرتلاش و جدی حاضر شده و توانست پیروزی‌ها و جوایز زیادی را کسب کند. کارلسن از مجموع مسابقات خود موفق به کسب حدود ۳۹۴ هزار دلار شد. 

رقابت‌های شطرنج که به صورت آنلاین از سایت‌های معتبر شطرنجی به صورت زنده پخش می‌شد با استقبال بی‌نظیری همراه بود. آمار تخمینی اعلام شده می‌گوید که در پنج رقابت تور شطرنج کارلسن ۷۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به تماشای این مسابقات نشسته‌اند که بسیار آمار خیره‌کننده‌ای است. حتی این مسابقات که از سایت‌ها به صورت زنده پخش می‌شد هم‌زمان به ۱۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده و در اختیار مخاطبان قرار می‌گرفت. حتی مسابقه گرند فینال شطرنج در نروژ جزو پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی این کشور بود. 

کارلسن با به راه انداختن این تور بار دیگر نبوغ خود را به تمامی منتقدان و علاقه‌مندان شطرنج نشان داد چرا که بعد از موفقیت این رقابت‌ها فدراسیون جهانی شطرنج تصمیم گرفت دست به کار شود و مسابقات المپیاد آنلاین جهانی شطرنج به راه بیندازد.

تگ ها


شطرنج