۱۰۰ میلیون یورو برای هالند؟ حرفش را هم نزنید!

الیور کان، نایب رییس آینده بایرن مونیخ، به دلیل قیمت بالای ارلینگ هالند، ستاره دورتموند، این تیم را از جمع خریداران او خط زد....

به گزارش "ورزش سه"، الیور کان امکان نقل مکان ارلینگ هالند در تابستان پیش رو از دورتموند به بایرن را رد و مبلغ درخواستی دورتموند را غیرقابل تصور توصیف کرد.

هالند که از زمان پیوستن به دورتموند در ژانویه سال ۲۰۲۰ توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر در فوتبال اروپا ثابت کند، نظر بسیاری از غول های اروپایی را به خود جلب کرده و بهترین باشگاه های جهان در پنجره نقل و انتقالاتی تابستان به دنبال امضای قرارداد با او هستند.

بایرن هم یکی از باشگاه هایی بود که نامش در ارتباط با آینده هالند مطرح می شد اما کان مدعی است که آنها قادر نخواهند بود با وضعیت فعلی اقتصادی، چنین مبلغ هنگفتی را برای هالند بپردازند.

الیور کان گفت: "متاسفم اما هر کسی که در این باره صحبت کرده، این موقعیت را درک نکرده است. خریدی که، آنطور که ما شنیده ایم، بیش از ۱۰۰ میلیون یورو خرج برخواهد داشت در حال حاضر برای بایرن قابل تصور نیست."

کان اصرار دارد که بایرن می تواند همچنان روی رابرت لواندوفسکی به عنوان منبع اصلی گلزنی، در آینده نزدیک نیز تکیه کند، هر چند که این مهاجم لهستانی اکنون به تولد ۳۳ سالگی خود نزدیک می شود.

اسطوره بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان با اشاره به اینکه لواندوفسکی در تمام رقابت ها در این فصل ۴۶ گل به ثمر رسانده، افزود: "رابرت هنوز اینجا دو سال قرارداد دارد. عملکرد او غیرقابل بحث است. او تا به اینجا ۳۹ گل در بوندسلیگا به ثمر رسانده!

فقط به همین دلیل هم که شده ما نیازی نیست که امروز به هالند فکر کنیم. رابرت می تواند برای چند سال دیگر هم در همین سطح بازی کند."

هالند که در این فصل در ۳۸ بازی ۳۷ گل برای دورتموند به ثمر رسانده تا سال ۲۰۲۴ با سیاه و زردها قرارداد دارد و باشگاه رسما اعلام کرده که در این فصل به او اجازه رفتن نخواهد داد.

هر چند این امر جلوی ابراز علاقه باشگاه هایی چون بارسلونا، رئال مادرید، منچسترسیتی، چلسی و منچستریونایتد را به خرید ستاره جوان نروژی نگرفته است.

گزارش شده است که در قرارداد هالند با باشگاه دورتموند یک بند آزادسازی ۷۵ میلیون یورویی وجود دارد. هر چند این بند تا تابستان سال ۲۰۲۲ فعال نخواهد شد، اما دورتموند در صورت دریافت ۱۵۰ میلیون یورو  اجازه جدایی هالند در پنجره نقل و انتقالات بعدی را صادر خواهد کرد.

تگ ها


ارلینگ هالند اولیور کان بروسیا دورتموند فوتبال جهان Bundesliga فوتبال