۴۸۹ میلیون یورو؛ هزینه واقعی PSG برای نیمار

روزنامه اسپانیایی ال موندو مدعی شد انتقال نیمار، ستاره تیم ملی برزیل، که با ۲۲۲ میلیون یورو گرانقیمت‌ترین انتقال تاریخ فوتبال بوده، بیش از دو برابر این مبلغ برای پاری سن ژرمن هزینه داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پاری سن ژرمن در سال ۲۰۱۷ با پرداخت مبلغ ۲۲۲ میلیون یورو برای فسخ قرارداد نیمار با بارسلونا، او را به خدمت گرفت. این مبلغ باعث شد که این بازیکن به گرانقیمت‌ترین خرید تاریخ تبدیل شود، رکوردی که هنوز در اختیار او قرار دارد.

با این حال روزنامه ال موندو به مبلغ اصلی کل این انتقال دسترسی پیدا کرده است. بر اساس گزارشی که در این روزنامه به چاپ رسیده، کل روند جذب این بازیکن ۴۸۹ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۱۱۷ یورو برای باشگاه پاریسی هزینه در بر داشته است. در قراردادی که در تاریخ سوم آگوست ۲۰۱۷ به امضا رسید، با پرداخت دستمزد سالانه ۴۳۳۳۴۴۰۰ یورو برای پنج فصل موافقت شد. در این قرارداد ذکر شد که اگر او برای ششمین فصل متوالی نیز در باشگاه حضور داشته باشد به عنوان پاداش این مبلغ به ۵۰۵۵۶۱۱۷ یورو خواهد رسید.

در این قرارداد همچنین بند تمدید خودکار برای یک فصل دیگر تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ نیز آمده، هرچند این بند می‌تواند به صورت یک طرفه از سوی بازیکن برزیلی فسخ شود. با این حال نیمار در تاریخ هشتم می، قراردادش را تا سال ۲۰۲۵ با پی اس جی تمدید کرد. اطلاعات منتشر شده از سوی ال موندو نشان می‌دهد که تمدید قرارداد این بازیکن با شرایط مالی مشابه به اولین قراردادش به امضا رسیده و در عین حال نیمار حق استفاده از تمام تصاویرش که به پی اس جی مربوط است را نیز در اختیار باشگاه فرانسوی قرار داده است.

تگ ها


پاری سن ژرمن بارسلونا ویارئال نیمار فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال