میکل آرتتا و حمایت از قانونی که در لیگ برتر اجرا نشد

میکل آرتتا، سرمربی آرسنال از قانون پنج تعویض در هر بازی حمایت کرده و می‌گوید که این موضوع باید در لیگ برتر انگلیس نیز اجرا شود....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از وقفه به وجود آمده در اواسط فصل گذشته به خاطر شیوع ویروس کرونا، اتحادیه فوتبال انگلیس مانند سایر کشورها به تیم های حاضر در لیگ برتر اجازه داد که از قانون پنج تعویض در هر مسابقه استفاده کنند. در واقع هدف از این تصمیم گیری محافظت از بازیکنان در برابر تقویم فشرده مسابقات بود.

اما در فصل جدید اگر چه اکثر لیگ ها و البته لیگ قهرمانان اروپا همچنان قانون پنج تعویض در هر مسابقه را پابرجا نگه داشته اند اما در لیگ برتر انگلیس این قانون اجرا نمی‌شود؛ موضوعی که انبوهی از اعتراضات سرمربیان مطرح حاضر در لیگ برتر انگلیس از جمله یورگن کلوپ، اوله گنار سولسشر و حالا میکل آرتتا را در پی داشته است.

سرمربی آرسنال در این باره گفت: " من به شدت از قانون پنج تعویض در لیگ برتر انگلیس حمایت می کنم. ما اینجا هستیم که بهترین نمایش ممکن را ارائه دهیم و در این راه به بازیکنان احتیاج داریم. آنها مهمترین نقش را در این مسئله ایفا می‌کنند. ما باید از آنها محافظت کنیم و این روند همچنان ادامه دارد و ادامه دارد. در صورت ادامه روند ما اخبار بدی درباره مصدومیت بازیکنان خواهیم شنید."

 

تگ ها


مایکل آرتتا آرسنال