می توان با کرونا هم تورنمنتهای معتبر برگزار کرد/به آینده امیدوارم

سرگروه سابق تیم ملی تکواندو ایران گفت: رقابتهای قهرمانی اروپا با رعایت پروتکل‌های شدید بهداشتی برگزار و ثابت شد در چنین شرایطی هم می‌توان رویدادهای بزرگ برگزار کرد....

یوسف کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری مسابقات تکواندو قهرمانی اروپا گفت: در روز نخست این مسابقات رقابتهای چهار وزن مردان و با حضور برخی از چهره‌های شناخته شده تکواندو دنیا در سطح فنی بالایی برگزار شد. هر چند تکواندوکاران آلمان، روسیه، ایتالیا و چند کشور دیگر حضور نداشتند، ولی مسابقات عنوان قهرمانی اروپا را یدک می‌کشید و سطح فنی قابل قبولی داشت.

وی ادامه داد: همه تیم‌های شرکت کننده، تیم‌های ملی کشورهای خود بودند ولی من از یک تیم باشگاهی و با ۳ تکواندوکار در این مسابقات حضور داشتم که اعضای تیم به دلیل همان مشکل اصلی یعنی کمبود تجربه و خودباوری موفق به کسب مدال نشدند. در یک وزن نماینده ما رنکینگ چهار دنیا از اسپانیا را با یک مبارزه برتر شکست داد، ولی دور بعد به یک تکواندوکار ضعیف‌تر باخت. در دو وزن هم پای سکو، مدال را از دست دادیم.

سرمربی تیم «یاسترب» زاگرب افزود: تکواندوکاران ما مبارزات خوبی به نمایش گذاشتند و رسیدن به دو مدال دور از دسترس نبود، ولی همان مشکلی که در بالا گفتم مانع از آن شد که به حق خود برسیم. به آینده این تیم خیلی امیدوارم و در تمرینات باشگاهی در تلاش هستیم تا در کنار بالا بردن سطح فنی تکواندوکاران، این مشکلات را رفع کنیم. البته که باید مسابقات زیادی شرکت کنیم تا نفرات تیم آبدیده شوند.

سرگروه سابق تیم ملی کشورمان با اشاره به پروتکل‌های بهداشتی این دوره از مسابقات گفت: تمام تکواندوکاران، مربیان و داوران در بدو ورود تست کرونا داده و در مدت زمان برگزاری مسابقات اجازه خروج از هتل را نداشتند. اتاق، سالن مسابقات و رستوران تنها مسیری بود که می‌توانستند تردد کنند. در زمان برگزاری مسابقات نیز تکواندوکاران بعد از اتمام مبارزه باید به اتاق خود بازگشته و قبل از مبارزه بعدی به سالن می‌آمدند. در کل مسابقات با این شیوه بسیار منظم و سطح بالا را شاهد بودیم.

کرمی در پایان تصریح کرد: در این مسابقات شاهد شکست برخی از بهترین‌های دنیا بودیم. این یعنی تکواندوکاران به دلیل شیوع کرونا و دوری چند ماهه از تمرینات و مسابقات آمادگی لازم را نداشته و به نوعی بدن‌ها افت کرده است. چند کشور هم از جمله آلمان، روسیه، ایتالیا و… به دلیل محدودیت‌های کرونایی اجازه حضور در مسابقات را پیدا نکردند. در واقع برگزاری این رقابتها در این سطح و در میان سختی‌هایی که کرونا ایجاد کرده ثابت کرد که می‌توان شاهد برگزاری تورنمنت‌های بزرگ بود، به شرط آنکه همه پروتکل‌های دقیق طراحی و اجرا شود.

تگ ها


تکواندو یوسف کرمی فدراسیون تکواندو ایران