می‌خواهم در بین سه وزنه‌بردار برتر جهان باشم

بانوی وزنه‌بردار کشورمان گفت: رشته وزنه‌برداری، ورزش سخت و سنگینی است که آدم را دورن گرا می‌کند....

به گزارش مدال و به نقل از فارس، پریسا جهانفکریان جزو اولین وزنه‌برداران ایرانی بود که برای نخستین بار به نمایندگی از وزنه برداری بانوان کشورمان در مسابقات بین‌المللی شرکت کرد. جهانفکریان از سال ۲۰۱۸ وزنه برداری را آغاز کرده است و در این مدت پیشرفت‌های چشم‌گیری در وزنه‌برداری بانوان ایران داشت. وزنه‌بردار دسته ۸۷ کیلوگرم در سال ۲۰۱۹، چهار بار در رقابتهای برون مرزی شرکت کرد. وی در قهرمانی آسیا به میزبانی چین با مجموع ۱۸۵ کیلوگرم در جایگاه نهم زنان آسیا ایستاد. او در قهرمانی جهان به میزبانی پاتایا با مجموع ۱۹۸ کیلوگرم در رده ۲۱ جهان قرار گرفت. وزنه‌بردار شیرازی بانوان، در جام سلیمان اوغلو، ترکیه با مجموع ۱۹۷ کیلوگرم در مقام چهارم را به دست آورد. قهرمان وزنه‌برداری بانوان ایران در چهارمین مسابقاتی که در آن حضور داشت در قطر کاپ با مجموع ۲۰۲ کیلوگرم در جایگاه هفتم جای گرفت.

پریسا جهانفکریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که چرا در ترکیب تیم ملی وزنه‌برداری بانوان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان حضور ندارد، اظهار داشت: در اردوی مرحله سوم تیم ملی وزنه‌برداری بانوان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به تازگی ازدواج کرده و متاهل بودم ولی با این شرایط در تمرینات حضور داشتم. دلیل اصلی عدم حضورم در تمرینات اردوی آخر و قبل از اعزام، به خاطر آسیب‌دیدگی از ناحیه زانو بود. از این رو پزشکم تاکید کرد باید استراحت کنم و به فیزیوتراپی بپردازم.

وی افزود: پزشکم این احتمال را داده بود که اگر تمرین را ادامه دهم، مصدومیتم شدیدتر می‌شود و با این وضعیت نیاز به عمل جراحی پیدا خواهم کرد. بدین ترتیب ۱۰ روز استراحت کردم و به فیزیوتراپی پرداختم. هم اکنون نیز در روزهای آخر فیزیوتراپی‌ هستم، به مرور هم تمریناتم را آغاز خواهم کرد و مجدداً برای مسابقات بعدی آماده می‌شوم.

جهانفکریان در مورد اعزام تیم ۵ نفره وزنه‌برداری بانوان به تاشکند گفت: برای نفراتی که به مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان اعزام خواهند شد، آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم بهترین نتیجه را بگیرند. ملی‌پوشان وزنه‌برداری بانوان کشورمان در این سالها خیلی خوب کار کرده‌اند. هم اکنون نیز با تمرین منظم در شرایط ایده‌ال و مناسبی قرار دارند و امیدوارم بتوانند در تاشکند مدال بگیرند. 

ملی‌پوش ۷۸ کیلوگرم وزنه‌برداری کشورمان با اشاره به اینکه تازه اول راه هستم، عنوان کرد: متولد سال ۱۳۷۴ هستم و تازه به دوران اوجم نزدیک می‌شوم. حداقل شش، هفت سال به صورت حرفه‌ای تمرین می‌کنم، چرا باید برای رسیدن به هدفم در وزنه‌برداری، به این زودی از وزنه برداری خداحافظی کنم؟ سعی دارم در ماههای آینده پرقدرت‌تر تمرینات خود را ادامه دهم و به مرور به رکوردهای جهان دست پیدا کنم. وزنه برداری رشته پر آسیبی است در این چند سال، ۱۰۰ آسیب را پشت سر گذاشتم. هم اکنون می‌خواهم نتیجه مدنظر و دلخواهم را بگیرم. بر همین اساس به هیچ وجه، وزنه‌برداری را کنار نخواهم گذاشت.  

وی ادامه داد: رکوردهایی که اخیراً به ثبت رساندم، رکوردهای ۱۰ نفر اول جهان است. برای رسیدن به این وزنه‌ها چند سال است تمرینات مداوم و مستمری دارم. تمام فکر و ذکرم این است تا چند سال دیگر در بین سه وزنه‌بردار برتر جهان قرار بگیرم و به مدال جهانی دست پیدا کنم. رسیدن به مدال جهانی آنچنان سخت و پیچیده‌ نیست.

جهانفکریان با شاره به اینکه باید بیشتر تمرکز داشت و تمرین کرد، خاطرنشان کرد: رشته وزنه‌برداری ورزش بسیار سنگین و سخت است و آدم را دورن گرا می‌کند. ترجیح می‌دهم کلی صحبت کنم و خیلی به جزییات نپردازم.

تگ ها


وزنه برداری وزنه‌برداری