می خواهم سال ها در بارسلونا بازی کنم

مدافع اروگوئه ای جوان، رویای حضوری طولانی مدت در بارسلونا دارد....

به گزارش "ورزش سه"، بارسا در تمام تابستان به دنبال جذب یک مدافع جدید بود. رونالد کومان سرمربی هلندی بارسا بارها تاکید کرد که تیمش به یک مدافع میانی نیاز دارد و باشگاه کاتالان تلاش زیادی هم داشت تا اریک گارسیا را از سیتی جذب کند اما به دلیل مشکلات اقتصادی چنین چیزی اتفاق نیفتاد.

در نهایت کومان چاره ای نداشت جز اینکه روی رونالد آرائوخو مدافع ۲۱ ساله اروگوئه ای تیم دوم بارسا حساب کند. بازیکنی که فصل گذشته توانسته بود چندین بازی برای تیم اول انجام داد و امیدوارکننده هم کار کرد.

آرائوخو در تیم رنتیستاس در دسته دوم اروگوئه بود که رشد یافت و توانست سال ۲۰۱۷ اولین بازی های خود را در این تیم انجام دهد. او سپس راهی بوستون ریور در دسته اول اروگوئه شد ولی خیلی زود و سال ۲۰۱۸ به بارسلونا رفت. رامون پلانس مدیر ورزشی بارسلونا بود که نقش اول را در جذب او داشت. آرائوخو برای تیم دوم بارسا بازی های خوبی انجام داد و در نهایت توانست به تیم اول برسد.

در نبود جرارد پیکه مصدوم و کلمنت لنگله پر از ابهام، بازیکن اروگوئه ای یک گام رو به جلو برداشت و رهبری خط دفاع بارسا را بر عهده گرفت. او با وجود این که ۲۱ ساله است و تجربه کمی دارد نشان داد که می تواند مانند یک دیوار باشد و اجازه عبور به بازیکنان حریف را ندهد.

آرائوخو با وجود یکی دو مصدومیت بدموقع و فراز و نشیب هایی که داشت، مهره ای قابل اتکا نشان داد.

مدافع جوان دوست دارد فصل بعد نیز در بارسا بماند. او در این رابطه گفت:«  از حضور در بارسلونا راضی هستم. امیدوارم برای سال های طولانی در این باشگاه بمانم و هر فصل بهترین عملکردم را داشته باشم. چیز زیادی در مورد تمدید قراردادم نمی دانم اما وکلایم در حال حاضر به این موضوع رسیدگی می کنند. خونسرد هستم و امیدوارم بتوانم به حضورم در باشگاه ادامه دهم.

 همیشه رابطه خوبی با مربیانم داشته ام. کومان کاری کرد زیاد به میدان بروم و آن موقع بود که توانستم نشان دهم لیاقت حضور در ترکیب تیم را دارم.»

تگ ها


رونالد کومان رونالد آرائوخو بارسلونا