می خواهیم در ریاض میزبان تراکتور باشیم

باشگاه النصر با کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه نگاری کرده است که در ریاض میزبان تراکتور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این در حالی است که بر اساس تصمیم ماه مارس سال ۲۰۱۶ کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم های ایرانی و عربستانی باید در کشور بی طرف با هم بازی کنند و بر همین اساس استقلال هم ملزم شده در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کشور بی طرف را به عنوان میزبان دیدار با الهلال عربستان انتخاب کند. پیش تر سخنگوی فدراسیون فوتبال آسیا هم در این مورد صحبت کرده بود و اشاره داشت تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا تغییر نکرده است و در صورت همگروهی تیم های ایران و عربستان در دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ فیفا در این باره تصمیم گیری خواهد کرد. 

حضور تیم های ایرانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در عربستان این ذهنیت را به وجود آورد که مشکل تیم های ایرانی و عربستانی حل شده است و منبعد تیم های دو کشور در کشور بی طرف با هم بازی نخواهند کرد. خبر مورد اشاره را روزنامه الریاضیه عربستان منتشر کرده است. قبلا نامه ای هم از سوی فدراسیون فوتبال ایران برای عربستان ارسال شده بود تا طرفین در زمینه فوتبال به این بحران پایان دهند. اما همان طور که قبلا بدان اشاره شد این یک تصمیم سیاسی است. عربستان سفر شهروندان خود به ایران را ممنوع کرده است و به نظر می رسد تا زمان بهبود روابط سیاسی دو کشور تیم های باشگاهی دو کشور مجبور به بازی در کشور بی طرف باشد. به نظر نمی رسد کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست باشگاه النصر موافق کند چون دراین صورت تصمیم قبلی خود را زیر پا خواهد گذاشت و آنوقت استقلال هم باید در تهران میزبان تیم الهلال باشد.

تگ ها


تراکتور النصر عربستان فوتبال ایران عربستان سعودی فوتبال