ناامیدی برای بارسلونا؛ ستاره هلندی ماندنی است!

ممفیس دیپای، مهاجم تیم لیون که گفته می‌شد قرار است به زودی به بارسا بپیونند، حالا می‌گوید شاید تا پایان فصل در فرانسه بماند....

به گزارش "ورزش سه"، ممفیس دیپای بازیکن لیون که صحبت‌هایی مبنی بر پیوستنش به کاتالان ها در این ماه در جریان بود، ممکن است تا پایان فصل در لیگ یک فرانسه بماند. دیپای که همچنان در حال مذاکره با بارسا است، می‌تواند با اتمام قراردش با لیون در پایان فصل، به عنوان یک بازیکن آزاد به بارسلونا بپیوندد. روابط خوب دیپای با رونالد کومان که پیش از پذیرفتن رهبری بارسا در تابستان، در تیم ملی هلند مربی او بوده، نقش پررنگی در علاقه این بازیکن برای پیوستن به بارسلونا داشته است. 

ممفیس دیپای در ۵۹ بازی خود برای تیم ملی هلند، ۲۱ گل برای این تیم به ثمر رسانده و در جام‌جهانی ۲۰۱۴ در برزیل با این تیم سوم شده است. در برد ۲-۳ لیون برابر لنس در روز چهارشنبه، دیپای زننده دو گل لیون بود و این تیم در صدر جدول اختلاف خود را با PSG به سه امتیاز رساند.

ممفیس دیپای در رابطه با جدایی از لیون و رفتن به بارسا گفت: "من اینجا راضی و خوشحالم و تیم بسیار خوبی داریم. من واقعا رییس را دوست دارم و می‌بینیم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. رییس و من هر دو می‌دانیم که در چهار فصل گدشته چه اتفاقی افتاده است. بگذارید ادامه داده و از حضورم در اینجا لذت ببریم. ممکن است تا پایان فصل همین جا بمانم. بگذارید روی بازی شنبه تمرکز کنیم و شاد باشیم، ما تیمی عالی داریم."

تنها ستاره PSG، کیلیان  امباپه توانسته با نقش آفرینی در ۱۶ گل، در لیگ فرانسه توانسته بیشتر از دیپای با ۱۴ گل، در گلزنی دخیل باشد. اما هیچ بازیکنی نتوانسته به رکورد خلق ۴۲ موقعیت گل ممفیس دیپای برسد. این ستاره هلندی پس از ناکامی در منچستریونایتد در سال ۲۰۱۷ به لیون پیوست. دیپای در ۲۰۱۵ به اولدترافورد رفت اما در ۵۳ بازی خود برای شیاطین خود تنها توانست ۷ گل برای این تیم به ثمر برساند. از زمان حضور در فرانسه دیپای در ۱۵۵ بازی ۶۴ گل به ثمر رسانده و نقش شایانی در رسیدن لیون به نیمه نهایی لیگ قهرمانان در فصل پیش داشت.

تگ ها


رونالد کومان لیون ممفیس دیپای بارسلونا