نابغه ایرانی امشب برابر نفر دوم شطرنج جهان

اولین تورنمنت حضوری شطرنج پس از شیوع کرونا فعلا با صدرنشینی علیرضا فیروزجا پیش می‌رود.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، نابغه ایرانی شطرنج جهان پس از دو پیروزی برابر آرین طاری از نروژ شب گذشته برابر لئون آرونیان از ارمنستان و نفر ششم رده بندی جهانی شطرنج پس از تساوی در دیدار کلاسیک در دیدار آرماگدون پیروز شد تا با کسب یک ونیم امتیاز در سه روز مانده به پایان تورنمنت نروژ همچنان در صدر جدول بالاتر از مگنوس کارلسن نروژی باشد.


در این رقابت‌ها موسوم به تورنمنت آلتیباکس شش شطرنج‌باز به مصاف یکدیگر رفتند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، فابیانو کاروآنا نفر دوم این جدول، لئون آرونیان نفر ششم، یان کریشتف دودا نفر هجدهم و آرین طاری به همراه علیرضا فیروزجا نفر اول رده بندی جوانان جهان و ستاره بی‌چون و چرای شطرنج جهان در این رقابت‌ها حضور دارند.


در این سوپرتورنمنت که بعد از ماه‌ها برگزاری شطرنج آنلاین به صورت حضوری در نروژ پیگیری می‌شود با مجموع جوایز ۱۶۲ هزار یورو به شرگن کنندگان  یکی از سوپر تورنمنت های بزرگ شطرنج در چند سال اخیر می‌باشد  که نفر اول این رقابت‌ها ۶۳ هزار یورو و نفر دوم این رقابت‌ها ۳۳ هزاریورو جایزه دریافت می‌کند،ضمن اینکه به  نفر آخر این رقابت‌ها هم ۱۴ هزار یورو خواهد رسید.


این سوپرتورنمنت که از ۱۴ مهر آغاز شده و تا بیست و پنجم این ماه ادامه خواهد داشت؛ امشب شاهد نبرد فیروزجا برابر نفر دوم این رشته فایبانوکاروآنا از امریکا خواهد بود. 


فیروزجا که شب گذشته آرونیان را شکست داد، در این تورنمنت که به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود، در بازی های فکری تا حالا شکست نخورده است.


براساس آئین نامه مسابقات برنده دیدار فکری سه امتیاز و بازنده امتیازی دریافت نمی کند. در صورت تساوی هر دو شطرنج باز یک امتیاز دشت خواهند کرد و برنده دیدار آرماگدون نیز که به صورت ده دقیقه برای سفید و ۷ دقیقه برای سیاه پیش بینی شده است و مساوی برای سیاه حکم برنده را دارد، نیم امتیاز به امتیازات خود اضافه خواهد کرد.

تگ ها


علیرضا فیروزجا شطرنج