نادال: بازگشت تنیس به شرایط نرمال بعید است

تنیسور مطرح مردان جهان گفت: امیدوارم تنیس به شرایط عادی برگردد؛ هرچند به این موضوع خوشبین نیستم....

به گزارش مدال و به نقل از فارس، رافائل نادال تنیسور مطرح مردان جهان تاکید کرد به بازگشت تنیس به شرایط عادی بعد از تعطیلی ورزش به دلیل شیوع کرونا بسیار بدبین است.

تورنمنت‌های تنیس به دلیل کرونا تا آخر جولای به حالت تعلیق درآمده‌اند. این تنیسور اسپانیایی تاکید کرد مشکلات زیادی برای از سرگیری مسابقات وجود دارد.

رافائل نادال در این باره اظهار داشت: نسبت به ازسرگیری مسابقات و بازگشت تنیس به شرایط نرمال بسیار بدبینم. در تنیس نیاز دارید که هر هفته به سفر بروید، در هتل بمانید و در کشورهای مختلف باشید.

وی افزود: اگر بخواهیم بدون تماشاگر بازی کنیم، برای سازماندهی به افراد زیادی نیاز است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در سطح بین‌المللی آن را مشکل بزرگی می‌بینم.

شیوع کرونا تقویم ورزشی جهان را هم بهم ریخته؛ به طوری که المپیک توکیو به مدت یک سال به تعویق افتاد.

نادال یادآور شد: هنوز در شرایط بسیار سختی قرار داریم. امیدوارم مشکل ویروس فقط برای چند ماه باشد؛ نه چند سال چرا که این موضوع مشکل اقتصادی هم به دنبال دارد. بسیاری از مردم شغل خود را از دست داده‌اند و این ناراحت کننده است که تعداد زیادی از مردم در جهان می‌میرند.

این تنیسور ۳۳ ساله عنوان کرد: ما یک ماه و نیم بسیار سخت را پشت سر گذاشته‌ایم، بسیاری از ضررهای جبران ناپذیر و ضررهای دیگر که اهمیت کمتری دارند اما بدون شک باعث رنج در جامعه خواهد شد.

وی گفت: بسیار سخت است دوباره بتوانید تناسب اندام خود را به دست آورید. امیدوارم هر چه زودتر بتوانیم فعالیت‌ها را سر بگیریم. البته نسبت به این موضوع بدبینم چرا که چیزهای مهمتر از تنیس وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

تعلیق رقابت‌های تنیس مردان و زنان جهان تا ۳ آگوست

انتقاد مقام صربستانی از نواک جوکوویچ

 

 

تگ ها


تنیس رافائل نادال تنیس