نادی: معروف در جایگاهی نیست برای رییس فدراسیون تعیین تکلیف کند

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال گفت: در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی افتد که یک بازیکن به خاطر تغییر سرپرست تیم ملی علیه رییس فدراسیون صحبت کند ......

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال گفت: در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی افتد که یک بازیکن به خاطر تغییر سرپرست تیم ملی علیه رییس فدراسیون صحبت کند.

به گزارش مدال، علیرضا نادی که در روزهای اوج گرفتن والیبال ایران همراه با ولاسکو به عنوان کاپیتان تیم ملی نقش کلیدی را ایفا می کرد، ناگهان در روزهای اوج خود کنار گذاشته شد و حالا بعد از کنار رفتن از عرصه بازیگری کلاس های مربیگری را پشت سر می گذارد.

این سرعتی زن باسابقه والیبال ایران هم یکی از منتقدان حمله تند سعید معروف به رییس فدراسیون والیبال است. پستی که کاپیتان تیم ملی در اینستاگرام با کلماتی توهین آمیز علیه احمد ضیایی منتشر کرد، در روزهای اخیر واکنش های زیادی را در پی داشته و باعث شده تا برخی از بازیکنان قدیمی تیم ملی درباره اتفاقات عجیبی که در چند سال اخیر رخ داده، صحبت کنند.

علیرضا نادی بعد از فرهاد ظریف لب به سخن گشوده و درباره اتفاقات اخیر بعد از کنار رفتن امیر خوش‌خبر از سرپرستی تیم ملی صحبت هایی را مطرح کرده که در ادامه می خوانید.

تیم ملی جای مسائل شخصی نیست

در ابتدا باید بگویم که فدراسیون والیبال و تیم ملی متعلق به همه مردم ایران است و نباید مسائل مربوط به آنها شخصی و احساسی پیش برود. من از فضایی که در چند روز اخیر به وجود آمده و پستی که در اینستاگرام توسط کاپیتان تیم ملی منتشر شد، هم تعجب کردم و هم ناراحت شدم. این قضایا در شان والیبال نیست. زحمات زیادی کشیده شده تا والیبال به اینجا رسیده و خیلی افراد در آن دخیل بوده، نباید خیلی راحت چشم روی برخی مسائل ببندیم و مسائل شخصی خود را در یک موضوع ملی دخالت دهیم.

کاپیتان تیم ملی در جایگاهی نیست برای رییس تعیین تکلیف کند

هر کسی باید جایگاه خودش را بداند و نباید به راحتی در حیطه وظایف دیگران وارد شود. بازیکن یا کاپیتان تیم ملی در جایگاهی نیست که برای رییس فدراسیون تعیین تکلیف کند. من هم که سال ها در چنین جایگاهی بودم، هیچ وقت به خودم اجازه نمی دادم چنین صحبت هایی را مطرح کنم. این یک کار غیرحرفه ای بود و کل والیبال را زیر سوال برد. متاسفانه با این دست کارها و صحبت ها وجهه ای که والیبال پیدا کرده، خیلی راحت خراب می شود.


سرپرست تیم ملی از این مصاحبه ها راضی است؟

در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی افتد که بازیکن تیم ملی به خاطر تغییر سرپرست تیم ملی علیه رییس فدراسیون صحبت کند. شاید اصلا این جدایی مسالمت آمیز بوده و شاید به خاطر برخی قوانین اداری رخ داده است. وقتی از پشت صحنه خبر نداریم، بهتر است از روی احساسات و عصبانیت صحبت نکنیم. باید از سرپرست تیم ملی سوال کرد که آیا از انجام چنین مصاحبه ها و صحبت هایی راضی است؟

بازیکن نباید بگوید کنارم چه کسی بازی کند

به هر حال یک کار غیرحرفه ای صورت گرفته و بازیکن نباید به خودش اجازه دهد که به همه مسائل ورود کند و بگوید که فلان شخص باید در این جایگاه باشد یا اینکه بازیکنانی که کنارش بازی می کنند را تعیین کند. اقتدار رییس فدراسیون و مربی نباید زیر سوال برود. قوانین در همه جای دنیا مشخص است و بازیکن باید کار خودش را انجام دهد. باید به دنبال این باشیم که از چه راه های می توانیم بازیکنان آینده والیبال ایران را به درستی تربیت کنیم و اجازه ندهیم چنین راهی را بروند.

اگر می خواستم، همین حالا هم در تیم ملی بودم

اگر در دوره ای که من در تیم ملی بودم، می خواستم با باندبازی جلو بروم و بگویم ملک شخصی ام است، باور کنید هنوز هم می توانستم در تیم ملی باشم. من کنار رفتم؛ اما رفتاری که با من شد، با همه جای دنیا متفاوت است. من برای تیم ملی کشورم زحمت کشیدم و عرق ریختم. در آفریقا هم چنین اتفاقاتی رخ نمی دهد. وظیفه فدراسیون و وزارت ورزش در قبال بازیکنانی امثال من چیست؟ با علی دایی در فوتبال و با من در والیبال برخورد خوبی نشد.

تگ ها


والیبال