ناراحتی کالدرون از انصاری‌فرد؛ رویارویی مدیرعامل و سرمربی علنی شد

از مدتها قبل مشخص بود که انصاری‌فرد ارتباط خوبی با کالدرون ندارد و حالا به نظر می رسد این موضوع کاملا علنی شده است....

به گزارش مدال، حال و روز این روزهای پرسپولیس خوب نیست و به نظر می رسد مشکلات مدیرعامل و سرمربی که از مدتها قبل تا حدی مشهود بود کاملا سر باز کرده است. در تمام هفته های قبل، باشگاه هیچ تلاشی برای موج منفی که علیه کالدرون و دستیارانش از سوی رسانه ها صورت گرفت انجام نداد و حتی از تهیه کوچکترین مایحتاج او مثل خرید بلیت بازگشت به کشورش سر باز می زند و از سوی دیگر کالدرون نیز در برنامه ای تلویزیونی کاملا از برخوردهای مدیرعامل ابراز ناراحتی می کند. اتفاقاتی که نشان می دهد کالدرون آن چنان که شایسته است از سوی مسئولان تیمش حمایت نمی شود و گرفتن این نتایج بدون دریافت پول و حمایت های مالی و معنوی باشگاه یک شاهکار محسوب می شود!

مرور اتفاقات اخیر تحلیل برخی رخدادها را  آسان تر می کند. قبل تر، این نگاه وجود داشت که کالدرون توان برخورد با ستاره های تیمش را ندارد اما حالا بعد از آشکار شدن اختلافات مدیرعامل و سرمربی، این نظریه به وجود آمده که بازیکن با اطلاع از شکاف باشگاه و سرمربی به رویارویی با سرمربی می پردازد و نه تنها هیچ برخوردی با او نمی شود بلکه به باشگاه فراخوانده می شود به همین خاطر است که هر بازیکن به راحتی تصمیم میگیرد علیه سرمربی تیم موضع بگیرد و در رختکن و تمرین با کالدرون دچار درگیری لفظی شود. براساس همین واقعیت هاست که جریانی که چند روز قبل برای بیرانوند و کالدرون رخ داد را بهتر می توان تحلیل کرد.

 

رمزگشایی از صحبت های کالدرون

گابریل کالدرون در مصاحبه‌ پرسروصدای تلویزیونی اش گفت:"شرایط من مثل استراماچونی است ولی نوع تربیت من اینگونه نبود که بگذارم و بروم. مثل ویلموتس نیستم که برای پول نیایم تا وقتی که آن را بگیرم."

کالدرون می گوید به شکلی بزرگ نشده که بخواهد یک روز قبل از مسابقه تیم را رها کند و برود. همه ما دوست داریم ایمان داشته باشیم به تربیت خانوادگی که مرد آرژانتینی از آن دم می زند اما نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که کالدرون با نرفتنش یک امتیاز بزرگ گرفت. امتیازی که او با نرفتن به دست آورد، این بود که بخش دوم قرارداد فعال شد. بخش اول تا نیم فصل بازی ها را شامل می‌شد. حق فسخ یکطرفه قرارداد بدون پرداخت همه رقم قرارداد تا قبل از پایان مرحله اول برای باشگاه وجود داشت. باشگاه حالا چنین امکانی ندارد. یعنی جدایی به هر شکل که صورت بگیرد، باشگاه باید تمام تعهد مالی را انجام دهد.

 

*رمزگشایی از سکوت انصاری فرد

خیلی ها گمان می کردند که مدیرعامل پرسپولیس پس از صحبت های کالدرون مصاحبه ای انجام داده و علیه سرمربی تیم اش موضع بگیرد. اما انصاری فرد چنین نکرد؛ چون می دانست اگر علیه کالدرون حرف بزند، این مربی پرسپولیس را به سرنوشت استقلال دچار خواهد کرد و دقیقا مثل استراماچونی برخورد می کند. همانطور که در پاراگراف بالا نوشته شد بخش دوم قرارداد کالدرون فعال شده است و به همین دلیل حالا داستان برعکس شده است. اگر تا دیروز کالدرون با تمام بی توجهی ها، کمبودها و برخوردهای نه چندان متعهدانه باشگاه کنار می آمد و حتی برخورد و قهر و داد و بیداد بازیکن را در محل تمرین و سکوت عجیب سرپرست و مدیر تیم در قبال این برخوردهای بازیکنان تحمل می کرد و نتیجه هم می گرفت، حالا می تواند تمام آن برخوردها را تلافی کند. کالدرون  حالا با یک حرکت حساب شده، از موضع بالا با هیئت مدیره و مدیرعامل صحبت می کند. به همین خاطر است که با فعال شدن بخش دوم قرارداد حالا دیگر با هر برخوردی کنار نمی آید. انصاری فرد که گمان دارد کالدرون به این دلیل که توسط برخی از اعضای هیئت مدیره به پرسپولیس آمده، با آن ها ارتباط بهتری دارد، حالا سعی دارد علیه کالدرون حرفی نزند. پس اگر تا دیروز کالدرون مجبور بود ساکت باشد، حالا نوبت انصاری فرد است که سکوت کند!

 

فار دوم قرارداد کالدرون

در قرارداد کالدرون بندهایی داشت که با وجود عدم انجام تعهدات در نگه داشتن او موثر شود. قراردادی که البته در زمان مدیرعامل قبلی نوشته شد و این بندها کاملا هوشمندانه بود. طبق این قرارداد کالدرون اگر تا نیم فصل از پرسپولیس جدا می شد یا عذرش را می‌خواستند. ۳۰۰ هزار دلار از رقم قرارداد را دریافت می‌کرد. اگر اخراج می شد، تنها ۱۵۰ هزار دلار غرامت دریافت می کرد. اما کالدرون نه تنها چنین نکرد بلکه با تحمل تمام ناملایمات نتایج خوبی هم گرفت .حالا با شروع نیم فصل دوم، قرارداد وارد فاز دوم شده است. یعنی حالا تمام رقم قرارداد مطالبه این مربی است. چه به دلیل عدم پرداخت مطالباتش برود و چه باشگاه بخواهد کاری انجام دهد.قرارداد کالدرون ۸۵۰ هزار دلار بود و این یعنی ماندن او، رقمی بالای ۵۰۰ هزار دلار را فارغ از بحث پاداش ها فعال کرده است.

همین امر به خوبی نشان می دهد که سرمربی آرژانتینی کاملا با مباحث حقوقی و قانونی آشناست، پس باشگاه هم باید حواسش را خوب جمع کند و دیگر مثل نیم فصل اول با مرد آرژانتینی برخورد نکند.

*ناراحتی کالدرون از انصاری فرد

گابریل کالدرون در آخرین مصاحبه خود از محمد نبی، رغبتی و ایرج عرب قدردانی می‌کند. جالب اینجاست که در بخش دیگری از مصاحبه اش از بدعهدی هیات مدیره بدون ذکر نام این نفرات گلایه دارد. حرف او در واقع به معنای فریب دادن بود. آنجا که می‌گوید بعد از آمدن به ایران رقم قرارداد، ۱۰۰ هزار دلار از آنچه بود کمتر شد.

به واسطه همین اتفاقات است که می توان فهمید چرا کالدرون در جریان این تقدیر، نامی از انصاری فرد به میان نمی آورد و صحبتی از مدیرعامل باشگاه نمی کند و به ویژه در جمله ای می گوید:"مردم باید یکسری مسائل را بدانند".جالب اینجاست که کالدرون حتی به حمایت های کلامی انصاری فرد هم واکنش نشان داده و صراحتا می گوید:"وقتی به من می‌گویند از شما حمایت می‌کنیم، یعنی باید آماده اخراج باشم!"
جمله ای که در باشگاه پرسپولیس و بین پرسپولیسی ها بسیار معروف است و نشان می دهد این مرد آرژانتینی از چه هوش بالایی برخوردار اسیت و جز به جزء اتفاقات باشگاه را رصد می کند. به هر حال این صحبت‌ها و مسائلی از این دست در مصاحبه کالدرون به خوبی بیانگر مشکلات و شکافی است که بین انصاری فرد و او وجود دارد و البته شکاف و اختلافی عمیق تر در هیئت مدیره پرسپولیس!

 

*پاراگراف جمع بندی!

هرچه در این روزهای باشگاه پرسپولیس می گذرد را کاملا فشرده و البته نه چندان بی پرده مرور کردیم اما یک نکته تغییر نمی کند. کالدرون کارش را انجام داده است و چیزی بیش از حق خود را مطالبه نمی‌کند.

بخش دوم قرارداد فعال شد ولی هنوز بخش اول آن تسویه نشده است. او ۱۲۰ هزار دلار از قسط اول طلب دارد. ۳۰۰ هزار دلار هم باید در این مرحله دریافت کند. از سوی دیگر دستیاران کالدرون هم هستند. پس کل واقعیت این است که پرسپولیس پول لازم دارد و این پول باید تهیه شود.
تمام!

 

بیشتربخوانید:

وعده باشگاه برای دوطرفه‌ کردن بلیت یک طرفه کالدرون!

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران ناراحتی کالدرون از انصاری فرد رویارویی مدیرعامل و سرمربی پرسپولیس کالدرون و انصاری فرد فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال