ناظم‌الشریعه: بها دادن عزیزی خادم به فوتسال ارزشمند است

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران از حمایت رئیس فدراسیون فوتبال از ملی‌پوشان تمجید کرد....

به گزارش مدال و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمد ناظم‌الشریعه درباره شرایط بازیکنان تیم ملی فوتسال گفت: با توجه به شرایط پیش رو، از امروز (سه‌شنبه) اردوی متصل به اعزام بلاروس را آغاز خواهیم کرد. ۱۸ بازیکن را به این اردو دعوت کردیم و ۶ شهریورماه برای انجام دو دیدار تدارکاتی با تیم ملی فوتسال بلاروس، با ۱۶ بازیکن به میسنک اعزام می‌شویم.

وی در ادامه اضافه کرد: در مرحله گروهی جام جهانی با صربستان مسابقه داریم که بازی بلاروس تقریباً شبیه صربستان است و هر دو تیم از نظر فنی و قدرتی شبیه یکدیگر بازی می‌کنند. سعی می‌کنیم برنامه‌ها را طوری پیش ببریم که در این دو بازی که ۸ و ۹ شهریورماه برگزار می‌شود، شرایط آمادگی بچه‌ها را بالا ببریم و به هدف اصلی‌مان یعنی ایجاد هماهنگی بین بازیکنان برسیم. مسلم است هر چقدر برگزاری مسابقات بیشتر باشد، بازیکنان بهتر آماده می‌شوند و در شرایط مسابقه قرار می‌گیرند.

سرمربی تیم ملی با اشاره به لیست بازیکنان ثبت شده برای حضور در جام جهانی لیتوانی گفت: طبق قانون فدراسیون جهانی فوتبال باید ۲۵ بازیکن را ثبت می‌کردیم و از بین این تعداد، در نهایت طبق قانون جدید فیفا ۱۶ بازیکن به لیتوانی اعزام می‌شوند. گمانی‌زنی‌هایی که برخی از رسانه‌ها در این باره داشتند، صحیح نبود. همانطور که حسین شریفی رئیس روابط عمومی فدراسیون هم اعلام کرد، بعد از برگزاری دو دیدار تدارکاتی با بلاروس به جمع‌بندی نهایی می‌رسیم و اسامی بازیکنان اعزامی به لیتوانی را از طریق رسانه‌های رسمی فدراسیون فوتبال اعلام خواهیم کرد.

ناظم‌الشریعه از برگزاری ستاد ویژه هماهنگی و برنامه‌ریزی جام جهانی خبر داد و گفت: این ستاد با دستور مستقیم عزیزی خادم تشکیل شد و در این ستاد، برنامه‌های پیش رو از قبیل برنامه‌های پشتیبانی، لجستیک و پزشکی تیم ملی فوتسال مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. مسلم است حضور عزیزی خادم در اردوهای تیم ملی نشان از توجه او به فوتسال است. اینکه رئیس فدراسیون فوتبال برای تیم ملی فوتسال وقت و بها می‌گذارد، بسیار ارزشمند است. ما همچنان به حمایت مادی و معنوی وی نیاز داریم و از رئیس فدراسیون می‌خواهیم در لیتوانی در کنار ما باشند تا با خیالی آسوده، مسابقات را پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه افزود: بدون تردید حضور عزیزی خادم در کنار ملی‌پوشان، قوت قلبی برای تیم ملی فوتسال است. همچنین در این مدت کوتاه ارکان مختلف فدراسیون از جمله سرپرست دبیرکلی، طبق دستور عزیزی خادم حمایت همه‌جانبه‌ای از تیم ملی فوتسال داشتند و برنامه‌های این تیم به خوبی در حال انجام است.

سرمربی تیم ملی فوتسال در پایان خاطرنشان کرد: هماهنگی تیم بعد از اردوی بلاروس مطمئناً بهتر می‌شود و بازیکنان به آمادگی بالایی می‌رسند. بعد از دو روز استراحت، اردوی متصل به اعزام جام جهانی را از ۱۲ شهریورماه آغاز خواهیم کرد و خود را برای بازی برابر صربستان در جام جهانی فوتسال که اولین، مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین دیدار ماست، آماده می‌کنیم.

تگ ها


تیم ملی فوتسال فدراسیون فوتبال شهاب‌الدین عزیزی خادم محمد ناظم الشریعه فوتسال